Hätäseen apua

Anonyymi

Oon 15-vuotias laitoksessa asuva nuori. Sairastan anoreksiaa ja nyt se on riistäytyny käsistä. Ainoo asia mitä pystyn juomaan on sokerittomat juomat. Nyt juuri en pysty syömään mitään. Olen kotilomilla vielä hetken, mutta en tiedä mitä pitäis tehä. En haluu semmosia kommentteja, että ”syö” yms. koska juuri nyt en pysty. En luota oikein kehenkään ja tällä hetkellä on todella huono olo ja veikkaan, että sokerit on tippunu. Kotona ei oo verensokeri mittaria ni en pysty mitata. Mitä mun pitäis tehä?

6

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää lopettaa lomailu ja palata laitokseen.

      • Anonyymi

        Tää muutenkin tulee olemaan mun viimenen loma hetkeen ni en uskalla. Muutenki sille päivälle milloin palaan ni on varattu jo junaliput niin pakko jaksaa sinne asti, vaikka väkisin.


    • Anonyymi

      No joku ongelma purkautuu kun 1 alat kertoa ääneen mitä olet itse varastanut ja palauttaa niitä. 2 kirjoitat ylös vihkoon kuka teki jotain sinulle milloin teki missä ja miten mikä oli väärin rumaa tai loukkaavaa. 3 et enää mieti verensokereita vaan otat kaupasta tuoretta kurkkua ja muutaman trio mehun sekä omenan ja karkkipussin. Karkkia ei tarvi niellä sen voi imeskellä tai purkka sen voi pureskella nielemättä. Sitten alat katsella ympärillesi ettei saa varastaa toisten tavaroita eikö koskea toisten ruokiin vaan ostat itsellesi omat ja käyt pesulla ettet haise pahalle.Jos kuukautiset ei ole tullut on pysyy poissa ostat jotain maksamakkaraa ja munia syöt niitä pikkulusikalla. Raiskauksista on usein seurauksena että syyttää itseään tai kokee kovan pettymyksen toiveesta mennä naimisiin. Pojilla on samoin samat tunteet.

      • Anonyymi

        Anteeksi, mutta nyt en ihan ymmärtänyt tän kommentin pointtia. En sanonut missään vaiheessa varastaneeni mitään?


    • Anonyymi

      Itsesäälissä rypeminen on rumaa oikeasti ei kannata mittarilla mittailla kun ei huvita syödä.Joko kuolet ja annat muiden elää tai alat elää itsekin.

    • Anonyymi

      Muista että OLET ARVOKAS IHMINEN!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      73
      8812
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      139
      4819
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      112
      3906
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3492
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      3036
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      156
      2781
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      24
      2501
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2018
    10. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2003
    Aihe