Hätäseen apua

Anonyymi

Oon 15-vuotias laitoksessa asuva nuori. Sairastan anoreksiaa ja nyt se on riistäytyny käsistä. Ainoo asia mitä pystyn juomaan on sokerittomat juomat. Nyt juuri en pysty syömään mitään. Olen kotilomilla vielä hetken, mutta en tiedä mitä pitäis tehä. En haluu semmosia kommentteja, että ”syö” yms. koska juuri nyt en pysty. En luota oikein kehenkään ja tällä hetkellä on todella huono olo ja veikkaan, että sokerit on tippunu. Kotona ei oo verensokeri mittaria ni en pysty mitata. Mitä mun pitäis tehä?

6

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää lopettaa lomailu ja palata laitokseen.

      • Anonyymi

        Tää muutenkin tulee olemaan mun viimenen loma hetkeen ni en uskalla. Muutenki sille päivälle milloin palaan ni on varattu jo junaliput niin pakko jaksaa sinne asti, vaikka väkisin.


    • Anonyymi

      No joku ongelma purkautuu kun 1 alat kertoa ääneen mitä olet itse varastanut ja palauttaa niitä. 2 kirjoitat ylös vihkoon kuka teki jotain sinulle milloin teki missä ja miten mikä oli väärin rumaa tai loukkaavaa. 3 et enää mieti verensokereita vaan otat kaupasta tuoretta kurkkua ja muutaman trio mehun sekä omenan ja karkkipussin. Karkkia ei tarvi niellä sen voi imeskellä tai purkka sen voi pureskella nielemättä. Sitten alat katsella ympärillesi ettei saa varastaa toisten tavaroita eikö koskea toisten ruokiin vaan ostat itsellesi omat ja käyt pesulla ettet haise pahalle.Jos kuukautiset ei ole tullut on pysyy poissa ostat jotain maksamakkaraa ja munia syöt niitä pikkulusikalla. Raiskauksista on usein seurauksena että syyttää itseään tai kokee kovan pettymyksen toiveesta mennä naimisiin. Pojilla on samoin samat tunteet.

      • Anonyymi

        Anteeksi, mutta nyt en ihan ymmärtänyt tän kommentin pointtia. En sanonut missään vaiheessa varastaneeni mitään?


    • Anonyymi

      Itsesäälissä rypeminen on rumaa oikeasti ei kannata mittarilla mittailla kun ei huvita syödä.Joko kuolet ja annat muiden elää tai alat elää itsekin.

    • Anonyymi

      Muista että OLET ARVOKAS IHMINEN!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      148
      4714
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3915
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2589
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      226
      2022
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1868
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1187
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      825
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      766
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      21
      757
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe