Kokoonpanoon ja varastolle

Mikähän yritys Oulaisissa hakee työntekijöitä kyseisiin hommiin. Liekö joku salakähmäinen kun ei itse ilmoittele vaan henkilöstöpalvelun kautta... ?
191973
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Hyvä kysymys, periaatteessa kiinnostaa mutta jätän hakematta kun ei kerrota mihin pitäisi hakea. Lisäksi näyttää olevan aika säälittävä palkka

Äänestä

Näkymätön yritys ei kehtaa esitellä itseään eikä töitä tarkemmin , vielä orjatyövoimaa 10€ tunti.

Äänestä

Metallialan yritys haussa mainittu, niitä ei montaa Oulaisissa oo. Arvauksia SSAB (suurin täällä), Oulapelti, AM-Bonus. Onko muita?

Äänestä
  • Oiskohan kumminkin Nivalassa oleva yritys soittakaa ko. Yritykseen niin ei tarvi arvailla.!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oiskohan kumminkin Nivalassa oleva yritys soittakaa ko. Yritykseen niin ei tarvi arvailla.!

    Soitan toki, heti kun kerrot mistä löytyy yhteystiedot

    Äänestä

  • Ssab se ei ainakaan ole. Siellä ei alle 15€ ole kukaan töissä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ssab se ei ainakaan ole. Siellä ei alle 15€ ole kukaan töissä.

    Tarkoitat varmaanki et haalarit päällä viettämässä aikaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarkoitat varmaanki et haalarit päällä viettämässä aikaa

    Ammatinvalinta kysymys. Silloin menee linjalla hyvin kun ei mitään tarvitse tehdä

    Äänestä

  • Rtek

    Äänestä

Mitenpä soittaa jos ei mitään tietoja... kaikkiinko metallialan yrityksiin? 😄😅

Äänestä
  • Mitäs tollaasella päätään vaivaa antaa olla vaikka Honolulussa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitäs tollaasella päätään vaivaa antaa olla vaikka Honolulussa.

    Joku saattaa olla töitä vailla.

    Äänestä

  • Työpaikan välitysfirmalle kun soitat niin selviää mihin tekijöitä hakevat. Numerohan oli hakuilmoituksessa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Työpaikan välitysfirmalle kun soitat niin selviää mihin tekijöitä hakevat. Numerohan oli hakuilmoituksessa.

    >2022
    >Lankeaa vuokratyöfirman kusetukseen

    Mikäs kehitysvamma sinulta löytyy?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    >2022
    >Lankeaa vuokratyöfirman kusetukseen

    Mikäs kehitysvamma sinulta löytyy?

    Vuokrafirmat on ihmiskauppiaita.

    Äänestä

Kyllä 10 euroa tunnissa. On hyvä palkka. Yritykset käyttävät vuokrafirmoja siksi jos työmies on laiska tupakka kulli. On helpompi panna mies pois. 15-20 euroa on ammattimiehen palkka.

Äänestä
  • Enpä ole kenenkään nähnyt kullilla savuja vetävän. Eikä se tupakointi kenestäkään laiskaa tee, vaikka typerää ja täysin turhaa onkin. Jos sulla muuten on aikaa kellottaa työkaverien tupakka taukoja niin kannattaa tarkastella myös sitä omaa ahkeruutta.

    Äänestä

Eivät kai halua oikeesti innokkaita esim. alan- tai työpaikan vaihtajia, kuka nyt tietämättömään paikkaan hakee. Korkeintaan ne työttömät jotka pakotetaan lähetteleen hakemuksia joka paikkaan.

Äänestä

Pitää olla kulli ja kympillä lähtevä, että ottavat töihin. Siellä se taas haussa on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikähän yritys Oulaisissa hakee työntekijöitä kyseisiin hommiin. Liekö joku salakähmäinen kun ei itse ilmoittele vaan henkilöstöpalvelun kautta... ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu