Mitä saitte 50-vuotislahjaksi?

Anonyymi

Laittakaapa kertoen, mitä saitte 50-vuotislahjaksi, keneltä, ja oliko lahja mieluinen? Itsellä viisikymppiset marraskuussa. Kerron sitten minäkin, mitä tuli saatua... (Eli todennäköisesti ei mitään tai jotain, minkä lahjan antaja osti itselleen.)

6

905

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hoidin lapseni lasta poikaa koko 50v. päiväni..Kun tytär illalla tuli häntä hakemaan illalla.Heitti kirjekuoren kettiön pöytään raivosi. Huom! Raivosi :Hanna pakotti kerään sinulle 50v. lahja rahan!Häipyi pojan kanssa siitä sanomatta edes hyvää syntymäpäivää.Katsoin korttia kenen nimet oli.Yksikään heistä ei varmaan 3 vuoteen kysynyt kuinka minä voin tai soitellut mitä kuluu?Sellaisia ihania onnellisia muistoja pyöreistä vuosista Itä-Helsingissä joskskus.

    • Anonyymi

      En mitään kun en juhlia ole järjestänyt kuin kerran, silloin kun 40v täytin ja silloinkin vain työkaverien painostuksesta.
      Muulloin olen sanonut että en juhli eikä ole kotona vastaanottoa kun olen muualla.

    • Anonyymi

      En juhlinut. Mutta lankomieheltä sain kuitenkin Zippon joka on yhä päivittäisessä käytössä, kohta 20 v, vaikka tupakointi pitäisi lopettaa.

      • Anonyymi

        Kannattaa lopettaa tupakointi ennen kuin tupakointi lopettaa tupakoijan.


    • Anonyymi

      Sain 250 euroa, jolla ostin ruokatarvikkeita sekä itselle että Ukrainaan lähetettäväksi.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5579
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2282
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1566
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1408
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1220
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      855
    Aihe