Laittakaapa kertoen, mitä saitte 50-vuotislahjaksi, keneltä, ja oliko lahja mieluinen? Itsellä viisikymppiset marraskuussa. Kerron sitten minäkin, mitä tuli saatua... (Eli todennäköisesti ei mitään tai jotain, minkä lahjan antaja osti itselleen.)
Mitä saitte 50-vuotislahjaksi?
6
867
Vastaukset
- Anonyymi
Hoidin lapseni lasta poikaa koko 50v. päiväni..Kun tytär illalla tuli häntä hakemaan illalla.Heitti kirjekuoren kettiön pöytään raivosi. Huom! Raivosi :Hanna pakotti kerään sinulle 50v. lahja rahan!Häipyi pojan kanssa siitä sanomatta edes hyvää syntymäpäivää.Katsoin korttia kenen nimet oli.Yksikään heistä ei varmaan 3 vuoteen kysynyt kuinka minä voin tai soitellut mitä kuluu?Sellaisia ihania onnellisia muistoja pyöreistä vuosista Itä-Helsingissä joskskus.
- Anonyymi
En mitään kun en juhlia ole järjestänyt kuin kerran, silloin kun 40v täytin ja silloinkin vain työkaverien painostuksesta.
Muulloin olen sanonut että en juhli eikä ole kotona vastaanottoa kun olen muualla. - Anonyymi
En juhlinut. Mutta lankomieheltä sain kuitenkin Zippon joka on yhä päivittäisessä käytössä, kohta 20 v, vaikka tupakointi pitäisi lopettaa.
- Anonyymi
Kannattaa lopettaa tupakointi ennen kuin tupakointi lopettaa tupakoijan.
- Anonyymi
Sain 250 euroa, jolla ostin ruokatarvikkeita sekä itselle että Ukrainaan lähetettäväksi.
- Anonyymi
https://piirretty.myshopify.com/
Kyseisen palvelun muotokuvan koirastani. Oli kyllä hieno ei siinä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t937567- 374027
- 473566
- 2412961
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402692- 452532
- 1322451
Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212444Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292399Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as252165