On enemmän kuin hyvä, että Sysmästä löytyy vielä nuoria yrittäjähenkisiä ihmisiä. Ilman heitä Sysmä kuihtuu ja lopulta kuolee omaan mahdottomuuteensa.
Älkäämme nyt tällä palstalla kirjoittamalla tai muutoinkaan somessa öyhöttämällä vaikeuttako heidän liiketoimintaansa syyttäsuotta vaan koitetaan kukin parhaan kykyjemme mukaan kannustaa ja kannattaa heidän liiketointaan.
Jos on jotain aihetta kritiikkiin niin antakaa se suoraan asianomaiselle taholle.
Kukkakauppa ja Leirintäalue
12
1521
Vastaukset
- Anonyymi
Sellaset jeesustelut sieltä, kai täällä kaikille saa antaa kritiikkiä eikä vaan tietyille henkilöille. Vai mites se tasa arvo, mulle aivan v*tun sama minkä ikäset yrittäjät täällä toimii kunhan palvelut pelaa, parempi kokemus kokeneemmilla yrittäjillä. Ärsyttää muutenkin toi ”nuoriyrittäjä”-kortti joka pitää aina ottaa esiin kun vähän tulee palautetta ja sitten itketään puskaradioon ja kappas vaan koko kylän sympatiat puolelle ansaittu,,.
- Anonyymi
Taijat asuva kirkonkylässä🤔
- Anonyymi
No just joo
- Anonyymi
Tää on NIIN helppoa huudella nimettömänä palstalla mielipiteitänsä kun ei ole munaa nimellänsä antaa kritiikkiä, koskee myös minua.
- Anonyymi
Se on vaan hyvä , että voi nimettömänä huudella näin pienessä kylässä tulee helposti leimatuksi ja juorut levii äkkiä !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968489
- 444177
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371468- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341179Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121150Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29817