Mistä kiinteistövälittäjän palkka koostuu? Kaikki kioskit on nykyään isoja ketjuja eli onko myyjät pohjapalkka provisio vai pelkkä provisio? Jos firma, esim Remax ottaa välityspalkkiota 3% niin 100 000 asunnosta 3000e. Paljon tuosta jää itse välittäjälle?
Kiinteistövälittäjän palkka
Anonyymi
5
360
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mitään jää.
- Anonyymi
Pohja ja provisio oli ainakin itselläni muinoin.
- Anonyymi
Miten kiinteistövälittäjånä provisiot menee?
- Anonyymi
käykö asuntokauppa Oulun alueella?
- Anonyymi
pelkkää provikkaa voi mennä 6kk alkuun että ei tienaa mitään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4405421Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1312256- 1461790
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko811541Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass181482Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise191424Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔821315- 711247
- 401199
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701198