Kuusamon vuokratalot, kannattaako muuttaa?

Muutto Kuusamoon olisi tiedossa, onko kellään ns. sisäpiiritietoa kuusamon vuokrataloista vai onko parempi hankkia yksityiseltä? Vaikuttaa nuo asunnot ainakin ulkoa aika vanhoilta?

Laita myös lisää vinkkejä muuttajalle
51154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yksityiseltä kannattaa jos vaan saa

Äänestä

Yksityiseltä ehdottomasti, fb:ssa on Kuusamon vuokrataan/ vuokralle tarjotaan ryhmä tai sitten ilmoitus Kuusamon Seutu lehteen..

Äänestä

Hyvät on asunnot Vuokrataloilla.Siellä on remontoitu paljon asuntoja.

Äänestä

Asukkaat voivat olla kuitenkin hiukan epämääräisiä, kunnan luukuissa?

Äänestä
  • Joo tämäpä just 👍

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muutto Kuusamoon olisi tiedossa, onko kellään ns. sisäpiiritietoa kuusamon vuokrataloista vai onko parempi hankkia yksityiseltä? Vaikuttaa nuo asunnot ainakin ulkoa aika vanhoilta?

Laita myös lisää vinkkejä muuttajalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu