Osaisikohan joku auttaa...
Auto Mitsubishi Carisma 1.6, 66 kW, vm. -97, sammui ajaessa. Kun pysähtyi, käänsin virran pois, starttasin uudestaan ja lähti käyntiin, hyrähti ja sammui. Sen jälkeen ei ole käynnistynyt.
Avain testattu, lukon ympärillä oleva vastuslanka myös, virtalukon pohja, bensapumppu, akku; nämä kaikki kunnossa, mutta virtaa ei tule eikä kipinää.
Missähän voisi olla vika ? Jos ajonestossa, niin miten se ohitetaan ? Kiitän asiallisista vastauksista jo etukäteen.
Mitsu ei käynnisty
Anonyymi
1
481
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä oli mitsussa selvisikös?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.104896- 772637
- 462582
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei131970Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71703- 471680
- 421625
Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171621Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71621- 221616