Hei! Minulle on tarjottu asuntoa Svanströminkuja 1:n asoasunnosta (pieni kaksio). Te, jotka siellä olette 1.5 v asuneet, voisitteko kertoa alueen ja asumisen hyvät ja huonot puolet? Vähän ankealta näytti parvekkeen maisemat, mutta kuulemma todella rauhallista on eikä naapureista kuulu mitään. Myös tupakoimattomuutta ollaan kuulemma viety eteenpäin (mikä itselle erittäin tärkeää). Olen ajatellut, että Laajasaloon muutto olisi hyvä satsaus tulevaan kun Kruunusillat valmistuu (milloinkahan pääsee pyörällä kulkemaan niitä pitkin? Vastako 2027??). Kiitokset kaikenlaisista mielipiteistä ja vastauksista jo etukäteen. Myös Laajasaloa voi kommentoida muutenkin kuin Svanströminkujan suhteen.
Svanströminkuja 1 asoasumisesta kokemuksia?
Anonyymi
31047
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuskin se silta tulee valmistumaan siinä aikataulussa, hyvä jos ollenkaan.
Siltaa rakennetaan koko ajan. Kannattaa seurata Kruunusillat-sivuja, niin tietää asiasta enemmän. Positiivisuutta enemmän….
En suosittele aluetta, jos omistaa auton. Laajasalontie on todella ruuhkainen!!! Tunnen pariskunnan, joka asuu juuri tuossa talossa. Valittavat aina, ettei palveluja tuolla alueella ole lainkaan eikä taida tullakaan.Jos tulee, niin yleensä vain kallis Alepa ja k market.
Muuten tykkäävät asua.🙂