Taas Sieppi mainostaa jotain vaatteita IG:ssä, kroppa väännettynä koomisesti mutkalle. Yrittää näyttää hoikemmalta laittamalla toisen jalan toisen eteen ja samalla vääntää kroppaansa huvittavalle kierteelle.
Siepin koomiset poseeraukset
Anonyymi
25619
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
En ikinä ostaisi mitään mitä tämä tyhjäpää mainostaa instassaan, ei ikinä...
Uikuti-uikuti-ui-ui.
Minä ostan sellaisia vaatteita, mistä itse tykkään, en kyttää instasta tai muualta kuka niitä mainostaa vai mainostaako kukaan.
Samoin. Meidän tulisi muutenkin kaikkien vähentää turhaa kulutusta eikä minusta pikamuotia tulisi käyttää, ainakaan sellaisten henkilöiden, jotka on taloudellisesti hyvässä asemassa ja heillä on varaa maksaa eettisesti tuotetuista vaatteista. Senkään takia en ymmärrä, miksi Sieppi haluaa tukea ja mainostaa pikamuotia?
Ymmärrän sen, että joku pienellä palkalla työskentelevä ostaa vaatteet henkkamaukasta tms. kun ei yksinkertaisesti ole varaa laittaa satoja euroja yhteen vaatekappaleeseen, varsinkin tämmöisenä aikana, kun kaikki elämisen kulut ja ruoka kallistuu jatkuvasti. Mutta että hyvin varakas etuoikeutetussa asemassa oleva henkilö valitsee promota ja tukea pikamuotia?
Pidätkö itseäsi parempana ihmisenä kuin muut on?
Tuosta henkkamaukasta tuli mieleen eräs juttu mediassa ja löytyihän se Metropolista 21.4.2012 (yhdellä googlauksella eli vei aikaa muutaman sekunnin).
Siellä on Tukiaisen FB-kirjoitus jossa metropolin jutussa otsikko kuului että:
"Tuksu haukkuu Martinaa tyhmäksi lehmäksi!" Tässä siis Tukiaisen mietteitä Martinan blogista joita blogeja kuulemma luki vasta ensimmäistä kertaa. Tässä Tukiaisen mietteitä ranskalaisin viivoin:
- kirjoitus on peruskoululaisen tasoa
- voiko tyhmempää ämmää enää olla olemassa
- ketä kiinnostaa joku kuva Henkka maukan paidasta tai kalasta ja perunasta
- "aitolehmää" ei haukuta netissä niissä mittasuhteissa kuin Tukiaista itseään herättää tässä kummastusta
- nyt ymmärtää miksi on näistä "turhimoista" ainoa edes ylioppilas
- ei ymmärrä mikä funktio Martinan tyttären kuvalla blogissa on
Oh mee! Täällä kirjoittelee vieläkin Tukiaisen opetuslapsi. Samantyyppiset jutut päivästä päivään.
Tukiainen on myös Hymyn jutussa sanonut että haluaa että A-M Berg voittaa Martinan kun näillä oli tämä käräjuttu kun Berg oli puhunut jotain ja Martina veti hiustenpidennyksistä kun ei lopettanut. No Berg saikin kunnianloukkaustuomion sitten myöhemmin Martinaa kohtaan. Eikös tuostakin joku ole nyt ainakin lähes kymmenen vuotta täällä muistuttanut ja surenut Bergin puolesta lähes päivittäin.
Ei mitään pikamuoti rättejä tässä maailmassa,niitä ei saisi enää mainostaa .pois kaikki joutavat rievut jotka eivät edes ole kauniita halvan näköisiä.
Nyt kannattaa hakeutua mielenterveysavun piiriin. Sanasta ”henkkamaukka” mitä ihmiset ihan yleisesti käyttää, tämmöinen purkaus jostain 10v takaisesta blogista? Johanna Tukiaisesta? Ja Anne-Mari Bergistä?
Nyt ei liity tähän aiheeseen eikä asiaan millään tavalla. Olisin kirjoittanut H&M jos olisin tiennyt, että tuo sana triggeröi jonkun foliohatun sanaripulin ja vainoharhaiset muistelot turhista julkkiksista jostain vuosikymmenen takaa.
Eikö tuo Sieppi jo jouda eläkkeelle?
Sara Sieppi on upea nainen jolla on upea kroppa! On muuttunut sutjakkaaksi masaisotilaan kuvioihin ilmestyimisen jälkeen. Eiköhän sotilas vedä keihäsjumppaa niin että kalorit palaa!
On kyllä, upea oikea naisen vartalo
Onko jossain väitetty, ettei Siepin vartalo olisi oikea naisen vartalo, vaan olisikin oikeasti trans? Vai mistä tämmöinen kommentointi johtuu?
Roope on ruutannu niin paljon sper sieppiin että jo tolla määrällä turpoo hevonenkin.
Tarkoittanee että on sellainen vartalo kuin naisella pitääkin olla:)))
Oikea pilkunviilaaja.
Täti Sara mainostaa nuorisomuotia, jotenkin naurettavaa ja koomista. Miehet tuskin noita ostaa , ihailevat vaan niitä Sara tädin kahta kukkulaa (ovatko luomut?). Raskasta työtä ja tosi vaativaa mainostaa riepuja, miten jalatkin ovat noissa kuvissa niin hoikaksi saatu? Kun oli lomakuva Seiskassa poikasen kanssa, oli värähän erilaiset jalat läpysköissä, paljon paljon tukevammat?????
Sara muokkaa kuviaan ja videoitaan, että näyttää niissä hoikemmalta ja kasvoista kauniimmalta, mitä todellisuudessa ei ole.
Oikein rehevä emäntä jonkun peräkammarin pojan polulle astelemaan. 🚶♀️🐄🐄🐄🐄🐃
Puhumattakaan kun Saraa kuvattiin Selviytyjät ohjelmassa, tiukkapeppuisten nuorempien daamien rinnalla:. niin oli lättänä löllöpylly ja selluliittia reisissä, oli kaksoisleukaa ja vatsamakkarat.
Ilmankos Roope otti ja jätti samoin kuin saran kehittelemä mielikuvitusmiljonääri mutta somalille kelpasi vähän tuhdimpikin täti, ainakin vähäksi aikaa, kunnes löysi tuoreempaa lihaa. Mutta kyllä ilmainen Kreikan matka ja tuhdit eväät passasivat nälkäiselle Afrikan pojalle, vaikka siitä maksuksi joutuikin rassaamaan mamman röörejä.
Kieltämättä se Mama-Afrikalook on ottanut eniten pattiin ex-missi Lola Odusogalla..
Siepissä on kosolti saamaa lookia eikä siis mikään ihme että Afrikan pelimies halunnee teroittaa keihästään Siepissä..
Sellulle ei oikein mitään voi laardille ehkä vähäsen ...
Kuvafiltteröinti ei pidemmän päälle yli 30w auta eikä mässytyslässytykset, mutta Siepillä vielä on hivenen matkaa tuohon Maisulifiltteröintiin...
Pienet silmät, hörönokka ja leveä kestohekotus leukaperiä singuttaen. Siinä elämäntehtävää.
Ennen kaikkea inhottava ja itserakas luonne!!
Sara-tätönen on Sara vain ihailua haluaa ja janoaa, ei kestä kritiikkiä. Aika iso tyttö, soturi?, Esittelee pienten tyttöjen 13-17 vuotiaiden muotia - onko tuo firma ihan bimbo - ei ymmärrä laatu/ikä/kuluttajat -suhdetta? Etsisivät sopivan mallin (Joalin Loukamaa tai vastaava nuori) mikä sopii tuon vaateryhmän ostajille - ei Sara tätiä ihailevat peräkammarin pojat noita osta. Aivan väärä malli firmalla.
Joanililla on lisäksi puhtoinen julkisuuskuva toisin kuin viinan marinoimalla syöpöllä.
on se vaan ihana NAINEN, muodokas just oikeista paikoista, eikä mikään muodoton tikku luukeppi