Martinan fanit noustaan barrikaadeille!

Tänään illalla sytyteään kynttläsi tja noustaan barrikaadeille
Hangossa lasketaan pieniä karrnevbneitä ja juhlintaan
tuetaan martinaa ja perhettä
294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juuri muotoilin Tenoista pienen kaarnalaivan ja kirjoitin siihen 'hyvä martina' juhlistaaksemme Martinan triathlon menestystä. En uskaltanut päästää sitä kokonaan vapaaksi, koska en halua että siitä liukenee mikromuovia vesistöön. Siinä on pieni naru, jolla uitan sitä Hangon Regatassa.

Äänestä
  • Varo ettei veneesi tartu katiskaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tänään illalla sytyteään kynttläsi tja noustaan barrikaadeille
Hangossa lasketaan pieniä karrnevbneitä ja juhlintaan
tuetaan martinaa ja perhettä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu