Kaupungin energiansäästö

Anonyymi

Kunta pyytää ehdotuksia hankkeista joihin rahaa haaskataan. Olisi viisainta miettiä mistä säästetään, erityisesti energiaa kannattaa säästää näillä ja tulevilla hinnoilla.
Voitaisiinko Kokemäen kävelykadun lämmitys lopettaa ensi talvena. Entä Torin ja tapapahtukeskuksen yöaikainen valaistus, klo 00-05 voisi olla pimeänä.

4

345

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      HYviä ehdotuksia. Samoin joka toinen valotolppa pimeeksi keskustassa. Ei siellä yöaikaan liiku montaakaan heppulia.

    • Anonyymi

      Mitään uutta ei saisi tulla tai mitään uutta ei saisi kehittää?
      Änkyrät on jo vuosia mokanneet erinäisiä kohteita joilla tämänkin kylän elinvoimaisuus olisi tällä hetkellä ihan eri luokkaa.
      Nyt saa katsella muuttotappiolukuja ja "kiitellä" aikaisempia päättäjiä puusilmäisyydestä.

      • Anonyymi

        No, sama touhuilu jatkuu. Oli sitten päättäjät vaihtuneet tai ei. Samoin kaupunkin johto.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No, sama touhuilu jatkuu. Oli sitten päättäjät vaihtuneet tai ei. Samoin kaupunkin johto.

        Kerrankin tänne saatiin asioista jotain ymmärtävä kaupungin johtajaksi, enkä tarkoita nykyistä. Vaan yksimielisesti valittua nykyisen edeltäjäänsä. Ainoa vika hänessä oli että oli sitoutumaton, eikä suostunut Kepun talutusnuorassa. Kun tämä huomattiin Kepun päättävissä jo alettiin hommata potkuja luottamuspulan vedoten. Eikä seppälöitä paljon haitannut että kalliiksi potkut tuli. Eihän euroja otettu Kepun kassassa vaan veronmaksajien pohjattomasta kassasta. No nyt on päälikkönä taas mies joka on Kepun ohjattavissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      64
      1780
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1189
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      859
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      632
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      92
      595
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      505
    Aihe