Kunta pyytää ehdotuksia hankkeista joihin rahaa haaskataan. Olisi viisainta miettiä mistä säästetään, erityisesti energiaa kannattaa säästää näillä ja tulevilla hinnoilla.
Voitaisiinko Kokemäen kävelykadun lämmitys lopettaa ensi talvena. Entä Torin ja tapapahtukeskuksen yöaikainen valaistus, klo 00-05 voisi olla pimeänä.
Kaupungin energiansäästö
4
311
Vastaukset
- Anonyymi
HYviä ehdotuksia. Samoin joka toinen valotolppa pimeeksi keskustassa. Ei siellä yöaikaan liiku montaakaan heppulia.
- Anonyymi
Mitään uutta ei saisi tulla tai mitään uutta ei saisi kehittää?
Änkyrät on jo vuosia mokanneet erinäisiä kohteita joilla tämänkin kylän elinvoimaisuus olisi tällä hetkellä ihan eri luokkaa.
Nyt saa katsella muuttotappiolukuja ja "kiitellä" aikaisempia päättäjiä puusilmäisyydestä.- Anonyymi
No, sama touhuilu jatkuu. Oli sitten päättäjät vaihtuneet tai ei. Samoin kaupunkin johto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, sama touhuilu jatkuu. Oli sitten päättäjät vaihtuneet tai ei. Samoin kaupunkin johto.
Kerrankin tänne saatiin asioista jotain ymmärtävä kaupungin johtajaksi, enkä tarkoita nykyistä. Vaan yksimielisesti valittua nykyisen edeltäjäänsä. Ainoa vika hänessä oli että oli sitoutumaton, eikä suostunut Kepun talutusnuorassa. Kun tämä huomattiin Kepun päättävissä jo alettiin hommata potkuja luottamuspulan vedoten. Eikä seppälöitä paljon haitannut että kalliiksi potkut tuli. Eihän euroja otettu Kepun kassassa vaan veronmaksajien pohjattomasta kassasta. No nyt on päälikkönä taas mies joka on Kepun ohjattavissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521987
- 621912
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p121445- 611251
- 501219
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33678- 40643