Vikavirta laukeaa keskuksessa vaihka otin kaikki ryhmät irti ja asensin yhteen ryhmään vain yhden pistorasian ml johdoilla. suko testerillä ei laukea mutta kun laittaa jonkun kuorman esim kahvinkeittimen niin laukeaa. Mikä onn??
Vikavirta laukeaa
12
120
Vastaukset
- Anonyymi
laita kortsu päälle nii ei laukea niin nopeasti.. harjottele myös runkkaamisella ennen ku laitat sen pääkeskukseen
- Anonyymi
Ei siinä muuta voi olla kuin, että nollajohto ei mene vikavirtakytkinen läpi, vaan ohittaa sen.
- Anonyymi
Rane, lopeta kytkentöjen tekeminen.
- Anonyymi
Oiskohan taas nolla ja suojajohto yhdessä jossakin paikkaa.
- Anonyymi
Ei voi olla kun irrotettu kaikki ryhmät. Oiskohan maakaapeli paskana?
- Anonyymi
Samaa olen pohtinut. N ja PE yhdistyvät jossain paikkaa. Voisiko joku paikka sijoittua ja liittyä Venäjän hyökkäyssotaan ja sodan kybervaikuttamiseen.
Vastauksena pakotteisiin lirauttavat välillä puhtaseen suojajohtimeen sekaan vähän paluujohdinta.
- Anonyymi
Varmaan johtuu Olkiluodon testiajoista. Soita pääinsinöörille ja pyydä kääntämään johtojärjestys siinä päässä
- Anonyymi
Tyypillinen syy ennenaikaiseen laukeamiseen on vikavirran koskettelu liian pitkään.
- Anonyymi
Hän hankkii ehjät kulutuskojeet, niin pysyy mittoihin asettuva vikis vireessä.
- Anonyymi
Paha on rasti, on totta vie erittäin paha. Ei ratkea ilman Aalto-yliopistosta valmistuneen, narsistisen sähkövoimatekniikan DI:n kutsumista paikalle. On isi lasten kuoronjohtaja!
- Anonyymi
Siis lqukeeki itsestään vai viallislla kqhvinkeittimellö
- Anonyymi
Yleensä amiksessakqqn 3 vuoden jälkeen näyttökokeissa ei oppilaat osaa kytkee vikavirtaa oikein
Kokeen suoritanut
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802140- 1751781
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701642Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1091460Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241433- 1051145
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1611076Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771053Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228876Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,56870