Ovatko vanhempasi ( edesmenneet )

Anonyymi

jakaneet tasan isovanhemmiltaan saaneen omaisuuden ? Vaiko on ahneus häivyttänyt kaksi perheeseen kuuluvaa lasta melkein kokonaan pois omaisuuden jaosta? Niin se menee , että haudoistakin tulee riitaa ja näin nuo kaksi perijää myöhemmin poistettiin jopa haudan maksuun osallistumisesta. Miksi näin? Koska esikoisen puoliso pääsi päättämään omalta osaltaan asioiden kulkuun. Eli lähes koko omaisuus meni yhdeelle ainoalle perijälle.
Tonttien myynnistäkin tulee melkoisia lisätuloja nyt, kun sen saavat tuon yhden perijän lapset perheineen. Näin on maailma kautta aikain ollut epäoikeudenmukainen.

8

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bisnestä yli mitoitettu

      • Anonyymi

        mitä tarkoitat?


    • Anonyymi

      Missäköhänpäin Naantalin aluetta tuollaista? Ainahan sitä suvussa on ahneita, jotka eivät muita ajattele kuin omaa hyväänsä.

    • Anonyymi

      nyt varmasti asuntomessut naantali kannattaako käydä mitä maksaa lippu

    • Anonyymi

      Kantsii kysyy lakimieheltä....

    • Anonyymi

      Kuuluuko Luonnonmaa Naantalin alueeseen?

    • Anonyymi

      Naantali on kaupunki.

    • Anonyymi

      Leuhkivat vaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4407
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4229
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4130
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3978
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3404
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3289
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3261
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1150
    Aihe