Otsikossa oleellinen. Jos jostain saa, ostaako Husqvarna vai Stiga? Saatavuus molemmilla tällä hetkellä huono, mutta joku Stiga ja Husqvarna tullut kauppoihin loppukesästä. Halvimmat nelivedot puuttuvat yhä. On vain takavetoisia ja ammattikoneita.
Husqvarna Rider vai Stiga Villa nelivetona?
11
223
Vastaukset
- Anonyymi
Onko väliä kun kumpaakaan ei saa?
- Anonyymi
Kannattaa ottaa paremmin varusteltu ja kalliimpi mielikuvitus leikkuri. Ja mieluummin joku parempi merkki vaikka jon deere automaattileikkuri ja isompi piha ja uusi auto ja kesämökki
- Anonyymi
Hinnat alkaen malleja ja kalliimpia ammattileikkureita on tullut jo. Normaalia syyskesän alennusmyyntiä tuskin nähdään tänävuonna.
- Anonyymi
Muoviset hammasrattahat😅
- Anonyymi
Otsikossa oleellinen aktivoinnin pointti
- Anonyymi
Koska tulee seuraava aloitus mihin ei ole varaa?
- Anonyymi
Onko ketään, joka olisi oikeasti käyttänyt molempia niin, että voisi vertailla? Edes YouTubesta en ole löytänyt hyvää vertailua.
Husqvarnalla halvin vaihtoehto lienee yhä R216T AWD. Mikä on vastaava malli Stigalla? - Anonyymi
Varaa on, mutta kun hintaero traktoriin on niin pieni, ettei oikein tiedä, mikä olisi järkevää? Nyt on Klippo ja Hecht 7100 jyrsin.
Seuraava hintaluokka on isompi sarvitraktori. Esimerkiksi Maestral. Siihen saa niin jyrsimen kuin ruohonleikkurinkin ja lisäksi mm. lumilingon. Alun perin olisi kannattanut ostaa tuollainen.
Sitten ollaankin Soliksen pikkukoneiden hinnoissa, mutta niihin ei saa alle ruohonleikkuria. John Deere tonni ja kaks’tonnisarjat, joihin sen saisi, on taas Suomessa hinnoiteltu kovin kalliiksi.
- Anonyymi
Kyselyikäisellä tosi vaikea tilanne päällä !!
- Anonyymi
Tilanne vaikeutuu edelleen, apua !!
- Anonyymi
Ehdottomasti Husqvarna. Lyhyesti ja ytimekkäästi siinä: https://youtu.be/I_B87mOZYTI
Ja on NELIVETO.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077763
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1126026- 835177
- 1394546
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113220- 592997
- 582938
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102454- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562066