Pensaikossa uimarannan tuntumassa on ollut pitkään teltta - ei siis joku satunnainen telttailija kun on ollut siellä kauan - ja alueella on nähty liikkuvan uhkaavan oloinen mies. Poliisin kannattaisi käydä paikan päällä katsomassa, mistä on kyse.
Itse säikähdin koiraa uökoiluttaessa, kun rantapolulla kulkiessa pusikosta eteeni ilmestyi mies, joka ei puhunut mitään..tuijotti vain kuin olisin tullut hänen tontilleen.
Rannoilla liikkuu myös lapsia uimassa ja pukukopit ovat ihan lähellä. Onko muilla havaintoja?
Tänään törmäsimme rannalla 60-70 vuotiaaseen mieheen, joka näkyi liikkuvan polkupyörällä jossa oli ns satulalaukut molemmin puolin. Mies tuli rähisemään kun päästin koiran juomaan vettä rannasta kun luulin olevani yksin siellä (ei uimaranta vaan viereinen).
Oli hyvin agressiivinen ja uhkasi lyödä miestäni kun emme noudata lakia. Sanoi olevansa koiraihminen mitä kyllä epäilen. Lähdin ahdistuneena pois. Varokaa tällaista pyöräilijää! Saattaa olla mielenterveys niin ja näin.
tv. Luonnon rauhaa rakastava
Kuka telttailee Uitonrannassa?
Anonyymi
1
115
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741379Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521066Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51775
- 64734
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62717Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39708Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627