Kuka telttailee Uitonrannassa?

Anonyymi

Pensaikossa uimarannan tuntumassa on ollut pitkään teltta - ei siis joku satunnainen telttailija kun on ollut siellä kauan - ja alueella on nähty liikkuvan uhkaavan oloinen mies. Poliisin kannattaisi käydä paikan päällä katsomassa, mistä on kyse.

Itse säikähdin koiraa uökoiluttaessa, kun rantapolulla kulkiessa pusikosta eteeni ilmestyi mies, joka ei puhunut mitään..tuijotti vain kuin olisin tullut hänen tontilleen.

Rannoilla liikkuu myös lapsia uimassa ja pukukopit ovat ihan lähellä. Onko muilla havaintoja?

Tänään törmäsimme rannalla 60-70 vuotiaaseen mieheen, joka näkyi liikkuvan polkupyörällä jossa oli ns satulalaukut molemmin puolin. Mies tuli rähisemään kun päästin koiran juomaan vettä rannasta kun luulin olevani yksin siellä (ei uimaranta vaan viereinen).

Oli hyvin agressiivinen ja uhkasi lyödä miestäni kun emme noudata lakia. Sanoi olevansa koiraihminen mitä kyllä epäilen. Lähdin ahdistuneena pois. Varokaa tällaista pyöräilijää! Saattaa olla mielenterveys niin ja näin.

tv. Luonnon rauhaa rakastava

1

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

        Tätä jäin pohdiskelemaan....
        Maailman menoa
        50
        3571
      2. 39
        3033
      3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        147
        2877
      4. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        72
        2343
      5. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        42
        1807
      6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        87
        1598
      7. Mitä tarkalleen tunnet

        Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
        Ikävä
        67
        1124
      8. Kaivattusi ominaistuoksu?

        Itse vastaan juustonaksu 😅
        Ikävä
        82
        1091
      9. Nainen, koska nähtiin viimeksi

        Mikä päivä? Tarkemminkin voit kohtaamistamme kuvailla. 🤗
        Ikävä
        51
        1066
      10. Miten tällaista voi tapahtua

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?
        Virrat
        41
        915
      Aihe