Haminan oloneuvoksilla menee lujaa

Anonyymi

Korona kaikkein tarttuvimmillaan koko pandemian aikana ja oloneuvokset ovat lähdössä päivämatkalle Tallinnaan. On kyllä järki kadonnut matkan suunnittelijoilta. Sitä on ruvettu näköjään pelaamaan venäläistä rulettia matkan kiilto silmissä. Eihän se tartu linja-autossa meno/paluu, eikä laivamatkalla meno/ paluu, eikä Tallinnassa eihän. Kun on 4 kertaa rokotettu, niin eihän se tartu eihän.

7

873

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      sulla menee päässä aika huonosti

      • Anonyymi

        Satutko olemaan matkan suunnittelija, kun noin kolahti.


    • Anonyymi

      Taidat olla joko kateellinen tai mikä mättää. Menisit itsekkin Tallinnaan.

      • Anonyymi

        Ilmeisesti olet lipun jo tilannut kyseiselle koronamatkalle. Menen ennemmin Kannusjärvellä olevalle mökille, kun ottaisin riskin kyseisestä rulettinatkasta.


    • Anonyymi

      Ootko sittenkin Virolahdelta kun koronapelko on hysteerisellä tasolla

    • Anonyymi

      9 päivää sitten tultiin Tallinnasta, sieltä tai laivamatkalta saatiin korona. Nyt vaimo siinä kunnossa, että kohta on sairaalaan lähtö, kova kuume kurkku kipeä mikään ei maistu hyvä kun vessan pääsee itse. Itse makasin 3 pv sängyssä ja tauti ohi. Ei varmasti olisi lähdetty matkalle jos olisi tidetty seuraukset. Eikä 4 rokotetta auttanut, tauti tuli silti.

      • Anonyymi

        Jos olet saanut 4 rokotetta, niin satavarmasti ei ole korona.
        Onko alavatsakipua ja tiputteluvuotoa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      115
      8287
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      415
      7508
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      80
      4764
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4559
    5. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      7
      4389
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      204
      2899
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      118
      2764
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      33
      2695
    9. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      23
      2324
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      2
      2197
    Aihe