Juomavesi.

Anonyymi

Olin lähialueen sairaalassa . Huonetoveri oli yskäinen. Kävi lavuaariin sylkemässä ja siinä yski kovasti. Itse oli ,etten päässyt hakeen pöydälle mukiin vettä. Hoitaja toi vettä muutaman kerran siitä hanasta ,johon kaveriyski ja sylki. Sanoin ,tuo keittiöltä pöydälleni vesi ,en huoli hanasta ,johon syljetään päälle.Tosi vaikia oli keittiöltä vesi tuoda ja aikaa kylä näytti olevan Ei ollut viä korona-aika. Vesi kyllä nakattiin,kuin eläimelle. Nekin saa paremman kohtelun nykyään. Onko muilla kokemuksia,kommelluksia ym. Koneeni kirjaimet hyppivät oudosti ja tulevat joskus viiveellä. Virheitä tuli,ei tää niin virallista ole.

9

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voimia sinulle. Toivottavasti paranet täysin.

    • Anonyymi

      Ota yhteyttä sairaalan jahtajaan. tai sairaalan sosiaalitarkastajaan.
      Jaksamista.

    • Anonyymi

      On potilasasiamies , hänellä on varmaan vastaanottohuone tietääkseni saaraalassa.
      Myös sairaalan johtajalääkäri ottaa vastaan tämäntyyppiset palautteet.
      Voimia ja iloa paranemiseen.

    • Anonyymi

      Se mikä ei tapa nii vahvistaa....oisit juonu vaan..niihän juot nytki...joku rykiny tai kussu kaivon vieres ja siel seo vedessä

      • Anonyymi

        Nyt on kuravett' ojissa ja mones paikas. Tees tuhilippis ja jos juot yökkäämättä,olet vahvaa sorttia--hehheh


    • Anonyymi

      Samat kirjoitusvirheet taas viestiketjun jokaisessa viestissä kuin avauksessakin koska kirjoittaja on yksi ja sama hlö 🤣

      Vai mitä pjärven itsensä kanssa keskustelija?

    • Anonyymi

      Itse olin Oulaskankaalla,sillä oli osaston aulassa vesiiautomaatti josta sai hakea juomavettä.Jos hanasta otti,se oli haaleaa,siellä kun on semmoset hanat ettei pysty säätään,automaattiset,kun laittaa käden alle alkaa vesi valua!

    • Anonyymi

      no hyi joku sairaalan vesi.
      ostaisit sinne muualta vetesi.

    • Anonyymi

      "Itse olin Oulaskankaalla,sillä oli osaston aulassa vesiiautomaatti josta sai hakea juomavettä.Jos hanasta otti,se oli haaleaa,siellä kun on semmoset hanat ettei pysty säätään,automaattiset,kun laittaa käden alle alkaa vesi valua!"

      oletpa pervolla tuulella.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2385
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      69
      1130
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1097
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      658
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      581
    Aihe