Missäs ajetaan viikonlopun mielenkiintoisin ralli, Jyskälän Eko, pikataipaleet kuulemma ilmaisia, rallipassi maksaa koko ihmiskunnan hengen.
Elokapina-ralli
Anonyymi
431098
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Keljossa ilmoitettu demonstraatio, mamoilua, pistäisivät Harjun tukkoon, siinä saisi kaljarallaajat ihmetellä.
Hakikaa POHOOJANMAALTA oikiat ihiimiseet mukkaan!
Siitä vassarit koppiin koko viikonlopksi miettimään
Lahtarit söi vassarit 1918
Harjulla olevat 100.000 katsojaa olisi salvannut ekoterroristit, ainakin juonut niitten valkoviinit kärpässienellä.
Elovihervassari huumehörhöt muka vieläkin vapaalla? Eikö nistit kuulu vankilaan?
mis pääsee tinttaan?
Sunnuntaina urrian hypyllä kuulemma joku kokoontuminen. T:varma tieto
Taisi elokapina peruutta ek Lankamaa 2
valitettavasti nimenomaan näin ja mitä vaan on yhä odotettavissa
safetyn jälkeen ryntäävät tielle, sekopäät
Taisi suomalaiset rallijuntit peruutta Lankamaa kakkosen.
Onneksi en ollut pelipaikalla?
Antoivat Michelle Moutonin mennä ohi, sitten tielle plakaattien ja köysien kanssa. Nyt tarvittaisiin legendaarisia komisarioita takaisin, HeinäsMasa pampun ja Porvali pistoolin kanssa paikalle !
Ouninpohjan hyppyrillä kuulemma kapina
Rallijuntteja todennäköisesti.
Vaatii viranomaispäätöksen ja lainsuojaisen virkamiehen, että nuo häiriköt saadaan poistaa.
Se on harmi, ennen oli toisin. Mielenosoitus oli sinänsä laiton, koska siitä ei ollut ilmoitusta.
Haha, eloapinat oli saaneet lietelantaa päälleen, se olisi pitänyt nähdä. Toivottavasti tulee videokuvaa levitykseen :D
Lietelantaa sangolla päälle, niin tietävät millä ruokaa kasvatetaan.
Rallijuntit taas näyttää parhaat puolensa. Go Kalle!
Vihervassarit nyt haisee muutenkin ulkohyyskälle, joten pieni tujaus lietettä niskaan ei tunnu missään.
💩💩💩💩💩💩
On kyllä juntein "urheilulaji" mitä tiedän tämä Ralliurheilu ei JMLT.
Hienoa kun kirjoitit ralliurheilun oiken isolla alkukirjaimenna. Sinussa on ainesta vaikka mihin muta käytä se oikein.
Tytteli on juntein tiltu mitä tiedän :)
Aihe oli uikko,nuori pari,nyt en anna ajatus luku liian lyhyt painonsäätö liitäntä, missä Pulkkinen uinti ryhmä saleilla onpakko otto muualla kuin uikko 0 Honda
Vetomiehissä taisi olla Civic mukana, muutoin, älä ota enää, ainakaan halluja, pitäydy kiljussa ilman kärpässieniä.
FIAlle pitää lisätä painetta, että alkavat painostamaan WRC kaluston kehittämistä liikkumisen painopisteen mukaiseen tekniikkaan. Onko se kokosähkö tai joku muu, sen aika näyttää.
Lisäksi täysin älytön vaade, että EKlle ei saa tulla polkupyörällä, on täysin idioottimainen. Kas kun eivät seuraavaksi vaadi, että katselualueella kävely on kiellettyä.
Ei mitään tarvetta, mutta eloapinat voi lähettää sammuttamaan metsäpaloja ja panssareiden eteen Ukrainaan.
Polkupyöräkielto on ihan oikein jos vähänkään ymmärtäisit jotain. Kävisit edes katsomassa rallia joskus etkä vaan täällä kitise, kaikesta.
Huhun mukaan henkilöt jotka ruiskuttivat nestettä elokapinoitsijoiden päälle olivat elokapinan omaa porukkaa. Saivat näkyvyyttä kun ei heistä muuten kukaan välittänyt.. taas oli omat jotka "hyökkäsivät"
Ralliauton aerodynamiikkaa voisi parantaa tukevalla kärkiauralla.
Ralliauton aerodynamiikkaa voisi parantaa tukevalla kärkiauralla.
Ihan selvä peräkamaripojan jokkis mielipide.
Olisi hyvä aurata eloapinat ja tiltu tyttelit tieltä!
Rallin jälkeen vaihtoon menevä hybridiyksikkö, täysin turha kapine, voidaan laittaa liha-auraksi.
Kuulin että oli elokapinan omia tyyppejä jotka ruiskutti kapinoitsijoita vesipyssyllä. Saivat näin palstatilaa..
Justjoo, natseja olivat
Vihersuvakkinatseja vaiko tiltunatseja, taisit tunnistaa :)
Oli kuulemma näytelty juttu. Saivat taas uhriutua.
Rällikansa pitäisi laittaa kävelemään 20 km ennen pikataivalta, niin häirikötkin vähän rauhoittuisivat. Kaljakassit sallittu.
Tai tulisivat virosta kävellen kun häiriköt tuli sieltä. No elokapina hihhulit oli ihan paikallisia
Itse tapahtumassa Jyväsjärven rannalla oli paikalla kannattajina Jyväskylän Yliopiston professorikuntaa, tutkijoita sekä muitakin vakavasti otettavia ihmisiä. Elonkehästä huolissaan olevia, vastuuta kantavia ihmisiä.
Kaikenlaisia hihhuleita sitä onkin, hallituskin tyhmiä tyttöjä täynnä.
Ihminen on erehtyväinen, mutta missä katsannossa, mäyrän näkökulmasta kaiken tavoin.
Joo ihminen on erehtyväinen,mutta jos on hallituksessa niin ei saisi erehtyä näin pahoin mitä nyt on nähty!
Eikös sinne ek lle ole jokin hinta, menivätkö Pummilla sisään, rikos
Ja millä menivät paikan päälle, jos kävellen, ok jos autolla nii,in.?
Yhtä tyhmiä kuin vihreet ja vasurit, tai kummatkin olivat edustettuna.
Ääniä ääniä, vaalit tulee.