Summan liikeskus

Anonyymi

Nyt on aivan pakko avautua ja tuoda julki kuinka täällä summassa voidaan. Kyseessä on summan liikeskuksen tilanne. Tämähän sisältää kaksi asuntoa, yhden pienen liiketilan, baarin ja entisen kaupan. Tämän vanhan kaupan on omistanut jo pitkään rakennusalan yrittäjä, joka tituleeraa itseään laadukkaaksi. Kyseinen herra on päättänyt olla maksattaa yhtiövastiketta jo reilun kahden vuoden ajan. Velkaa on kertynyt tähän mennessä 39000€. Nyt tämä touhu on mennyt niin pitkälle, että Herra uhkaa kaataa koko osakeyhtiön, joten kaksi asuntoa ja baari menee tämän myötä omistajiltaan alta. Syyksi herra ilmoitti että häneltä on kaapattu tiloja taloyhtiön puolesta. No herra itse on taloyhtiön pitkäaikainen puheenjohtaja ja on varsin kumma ettei ole muka näitä asioita hoitanut kuntoon sinä aikana,eli täysin tekaistuja syytöksiä. Se miksi asia on päässyt niin pitkälle johtuu siitä että kyseinen herra oli saanut johdateltua edellisen isännöitsijän pimittämään tietoa asiasta ja esimerkiksi minä osakkeen omistajana sain tietää asiasta viime kesänä, kun tili oli 10000€ miinuksella. No kyseinen herra on haastettu tietenkin oikeuteen asiasta, mutta kovin hitaasti etenee asiat siellä,ja tässä taistellaankin nyt aikaa vastaan ja se aika alkaa loppua nyt. Velkojia on taloyhtiön kimpussa ja konkurssi häämöttää. Ai niin ja oli aika tyhjentävä kommentti kyseiseltä Herralta, kun tuli puheeksi muut osakkeen omistajat ja heidän kohtalo hänen touhujensa vuoksi, sanoi vaan että voi voi, välillä tulee sivullisia uhreja. Että tällaista kuuluu Summaan ja mikäs tässä on baaria pyörittäessä, kun ei tässä viimeisen reilun kahden vuoden aikana ole ollut juuri muutakaan päänvaivaa. Täällä on kyllä kaikki muutkin osakkaat henkisesti ihan loppu tämän Herran takia.

7

1929

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis siellä majailee paikallisia nappiveikkoja….liittyykö nämä kaverit mitenkään paikalliseen pikajuoksijoihin 2000 luvun alkuvuosina…siellähän kaikenlaista ”vauhtiveikkoa” on ollut….mutta tietty kaikkihan lähtee samalta ”viivalta”

      • Anonyymi

        Ei siellä mitään nappiveikkoja asu. Aiemmin siinä on asunut kaikenlaisia sankareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei siellä mitään nappiveikkoja asu. Aiemmin siinä on asunut kaikenlaisia sankareita.

        Saatana tulis sota niin päästäis paskahousuista eroon.


    • Anonyymi

      Asuuko siellä Uskin Jonttu vai James Bond vai molemmat?

      • Anonyymi

        Ei kumpikaan.


    • Anonyymi

      Siis wanhana ja vittumaisena kysyn ensin jotta Summa vai Uusi-Summa?

      Summassa suurin tapaus viim 5 v ajalta on simahtanut katuvalo. Tulee valtuustoon 2035.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1947
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1696
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1411
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      74
      1078
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      944
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      911
    Aihe