Summan liikeskus

Anonyymi

Nyt on aivan pakko avautua ja tuoda julki kuinka täällä summassa voidaan. Kyseessä on summan liikeskuksen tilanne. Tämähän sisältää kaksi asuntoa, yhden pienen liiketilan, baarin ja entisen kaupan. Tämän vanhan kaupan on omistanut jo pitkään rakennusalan yrittäjä, joka tituleeraa itseään laadukkaaksi. Kyseinen herra on päättänyt olla maksattaa yhtiövastiketta jo reilun kahden vuoden ajan. Velkaa on kertynyt tähän mennessä 39000€. Nyt tämä touhu on mennyt niin pitkälle, että Herra uhkaa kaataa koko osakeyhtiön, joten kaksi asuntoa ja baari menee tämän myötä omistajiltaan alta. Syyksi herra ilmoitti että häneltä on kaapattu tiloja taloyhtiön puolesta. No herra itse on taloyhtiön pitkäaikainen puheenjohtaja ja on varsin kumma ettei ole muka näitä asioita hoitanut kuntoon sinä aikana,eli täysin tekaistuja syytöksiä. Se miksi asia on päässyt niin pitkälle johtuu siitä että kyseinen herra oli saanut johdateltua edellisen isännöitsijän pimittämään tietoa asiasta ja esimerkiksi minä osakkeen omistajana sain tietää asiasta viime kesänä, kun tili oli 10000€ miinuksella. No kyseinen herra on haastettu tietenkin oikeuteen asiasta, mutta kovin hitaasti etenee asiat siellä,ja tässä taistellaankin nyt aikaa vastaan ja se aika alkaa loppua nyt. Velkojia on taloyhtiön kimpussa ja konkurssi häämöttää. Ai niin ja oli aika tyhjentävä kommentti kyseiseltä Herralta, kun tuli puheeksi muut osakkeen omistajat ja heidän kohtalo hänen touhujensa vuoksi, sanoi vaan että voi voi, välillä tulee sivullisia uhreja. Että tällaista kuuluu Summaan ja mikäs tässä on baaria pyörittäessä, kun ei tässä viimeisen reilun kahden vuoden aikana ole ollut juuri muutakaan päänvaivaa. Täällä on kyllä kaikki muutkin osakkaat henkisesti ihan loppu tämän Herran takia.

7

1951

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis siellä majailee paikallisia nappiveikkoja….liittyykö nämä kaverit mitenkään paikalliseen pikajuoksijoihin 2000 luvun alkuvuosina…siellähän kaikenlaista ”vauhtiveikkoa” on ollut….mutta tietty kaikkihan lähtee samalta ”viivalta”

      • Anonyymi

        Ei siellä mitään nappiveikkoja asu. Aiemmin siinä on asunut kaikenlaisia sankareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei siellä mitään nappiveikkoja asu. Aiemmin siinä on asunut kaikenlaisia sankareita.

        Saatana tulis sota niin päästäis paskahousuista eroon.


    • Anonyymi

      Asuuko siellä Uskin Jonttu vai James Bond vai molemmat?

      • Anonyymi

        Ei kumpikaan.


    • Anonyymi

      Siis wanhana ja vittumaisena kysyn ensin jotta Summa vai Uusi-Summa?

      Summassa suurin tapaus viim 5 v ajalta on simahtanut katuvalo. Tulee valtuustoon 2035.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      215
      6500
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      96
      4912
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      114
      4677
    4. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      37
      3175
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      100
      2847
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2255
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1767
    8. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      66
      1739
    9. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1674
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      57
      1507
    Aihe