Summan liikeskus

Anonyymi

Nyt on aivan pakko avautua ja tuoda julki kuinka täällä summassa voidaan. Kyseessä on summan liikeskuksen tilanne. Tämähän sisältää kaksi asuntoa, yhden pienen liiketilan, baarin ja entisen kaupan. Tämän vanhan kaupan on omistanut jo pitkään rakennusalan yrittäjä, joka tituleeraa itseään laadukkaaksi. Kyseinen herra on päättänyt olla maksattaa yhtiövastiketta jo reilun kahden vuoden ajan. Velkaa on kertynyt tähän mennessä 39000€. Nyt tämä touhu on mennyt niin pitkälle, että Herra uhkaa kaataa koko osakeyhtiön, joten kaksi asuntoa ja baari menee tämän myötä omistajiltaan alta. Syyksi herra ilmoitti että häneltä on kaapattu tiloja taloyhtiön puolesta. No herra itse on taloyhtiön pitkäaikainen puheenjohtaja ja on varsin kumma ettei ole muka näitä asioita hoitanut kuntoon sinä aikana,eli täysin tekaistuja syytöksiä. Se miksi asia on päässyt niin pitkälle johtuu siitä että kyseinen herra oli saanut johdateltua edellisen isännöitsijän pimittämään tietoa asiasta ja esimerkiksi minä osakkeen omistajana sain tietää asiasta viime kesänä, kun tili oli 10000€ miinuksella. No kyseinen herra on haastettu tietenkin oikeuteen asiasta, mutta kovin hitaasti etenee asiat siellä,ja tässä taistellaankin nyt aikaa vastaan ja se aika alkaa loppua nyt. Velkojia on taloyhtiön kimpussa ja konkurssi häämöttää. Ai niin ja oli aika tyhjentävä kommentti kyseiseltä Herralta, kun tuli puheeksi muut osakkeen omistajat ja heidän kohtalo hänen touhujensa vuoksi, sanoi vaan että voi voi, välillä tulee sivullisia uhreja. Että tällaista kuuluu Summaan ja mikäs tässä on baaria pyörittäessä, kun ei tässä viimeisen reilun kahden vuoden aikana ole ollut juuri muutakaan päänvaivaa. Täällä on kyllä kaikki muutkin osakkaat henkisesti ihan loppu tämän Herran takia.

7

1932

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis siellä majailee paikallisia nappiveikkoja….liittyykö nämä kaverit mitenkään paikalliseen pikajuoksijoihin 2000 luvun alkuvuosina…siellähän kaikenlaista ”vauhtiveikkoa” on ollut….mutta tietty kaikkihan lähtee samalta ”viivalta”

      • Anonyymi

        Ei siellä mitään nappiveikkoja asu. Aiemmin siinä on asunut kaikenlaisia sankareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei siellä mitään nappiveikkoja asu. Aiemmin siinä on asunut kaikenlaisia sankareita.

        Saatana tulis sota niin päästäis paskahousuista eroon.


    • Anonyymi

      Asuuko siellä Uskin Jonttu vai James Bond vai molemmat?

      • Anonyymi

        Ei kumpikaan.


    • Anonyymi

      Siis wanhana ja vittumaisena kysyn ensin jotta Summa vai Uusi-Summa?

      Summassa suurin tapaus viim 5 v ajalta on simahtanut katuvalo. Tulee valtuustoon 2035.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      32
      2871
    2. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      172
      2255
    3. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      61
      2212
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      1968
    5. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1326
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1313
    7. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      13
      1298
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1194
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      11
      1174
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1171
    Aihe