Onko väärin fanitta Ladaa,

Anonyymi

kun sen valmistusmaa, naapurimme Venäjä on hyökännyt Ukrainaan? Minun mielestäni ei koska Ladalla ei ole mitään tekemistä Venäjän hullun Putinin kanssa, olen itse pitänyt ladoista jo pentuna ja kun sain muutaman vuosi sitten kortin niin ostin yhen autokoijarin "mainoskylttinä" tienvarressa toimineen vm 1977 nappisilmän ja käytin kaiken aikani ja energiani sen hitsaamiseen ja korjaamiseen. Projekti valmistui aikalailla tasan vuosi ennen tätä sotaa ja aloin tätä asiaa pyöritellä päässä sen jälkeen kun appiukko kysyi että olisinko nähnyt tämän vaivan tuon auton eteen jos oisin tiennyt mitä sen valmistanut maa tulee vuoden päästä tekemään, hän yllättyi kovasti kun kerroin että oisin, ehkä jopa loukkaantui. Eikä ole edes ainut kerta ku tän suuntaista tapahtuu

10

783

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei sillä ole väliä missä maassa tai milloin kulkupeli on valmistettu. eikä sillä mikä on poliittinen mielipide. ne on aivan eri asioita. vanhemmissa venäläisissä autoissa on mukavan yksinkertainen ja varmatoiminen tekniikka.

    • Anonyymi

      Minulla oli 2105 Lada 80-luvulla kun säästin talorahoja ja maksoin sen velkaa. Ei jäänyt nostalgisia tunteita siitä autosta.

    • Anonyymi

      Laatokka on hieno kulkupeli. Ostan semmosen kun taas niitä saa.

    • Anonyymi

      Tulin kaupasta ja näin iäkkään herran katselevan nappisilmä ladaani. Kyseli kaikenlaista ladasta ja kauppasi osia. Menin katsomaa sitten osia niin kappas, hänellä oli 2kpl 1700i farkkuladoja jonossa suulissa. Ymmärsi niiden arvon mutta möi sopivasti. Kättelimme heti kaupat. Lähtivät käyntiinkin kun vaihdoin bensapumput👍.

    • Anonyymi

      Ei se ole auton vika missä on syntynyt ja aivan syytön jonkun hullun putputtimen töhöilylle.

    • Anonyymi

      Kyllä minä olen katsellut Ladaa vaikka minä vihaan jokaista r*s*ää sydämeni pohjasta.

    • Anonyymi

      Lada on paska auto. Saahan sitä aina itsellensä uskotella vaikka mitä, mutta ei se paskaa muuta kullaksi. Takavetopaskoissa laatu heitteli ihan pirusti. Koneet eivät kestäneet, pikkuvikaa täys ja ihan järkyttävä ajettava jo aikoinaan verrattuna muihin.

    • Anonyymi

      Lada niin kuin kaikki muutkin autot on vain peltiä lasia ja kumia ei ne tiedä politiikasta hevon wttua

    • Anonyymi

      1500S 2103
      1200L 2101
      1300 2107
      SIINÄ MUN SUOSIKIT JA SITÄ VANHAA YYA AJAN LADA HENKEÄ.. EN LÄMPENE NÄILLE PUTININ AJAN LADOILLE

    • Anonyymi

      Ryyyssän tekeleet täyttä paskaa. . Esim nokka akseli niin huonoa terästä ja karkaistu surkeasti, kesti n 130-160 tkm sit vaihtoon. Korin pellit ruostu pahasti pahemmin ruostu kun Tojotan pellit vaikka nekin umpi surkeaa laatua.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      28
      11498
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      58
      4086
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      118
      3271
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      171
      2574
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      111
      2325
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      206
      1875
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      324
      1190
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      67
      973
    9. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      937
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      65
      828
    Aihe