Myymme välittäjän kautta setäni kolmiota. Kolmio on hyvällä paikalla mutta remontin tarpeessa. Välittäjän kautta tehty sopimus tietysti sitoo meitä. Emme jaksa itse myydä.
Joku kuolinpesienostaja oli saanut nimeni selville ja lähettelee aggressiivia viestejä.
-Myytte aivan liian kalliilla, hän kirjoittaa ja tarjoaa miinus 30%. Hän haluaa että kaupassa käytetään hänen tuttuaan joka kirjoittaa paperit tosihalvalla. Joku toinen sitten tekisi rempan ja ostaja myisi eteenpäin. Hän sanoi soittaessaan ostaneensa monta kuolinpesää. Myyneensä ne. Häneltä lipsahti että kuolleen omaiset on niin herkkiä että hän käyttää tilaa hyväksi. Oli kai ukko juonut kun puhui ohi suunsa.
Sanoin että lähettää vaan tarjouksen meidän välittäjän kautta. Meillä ei ole kiire, annamme tuoton veteraanille jne vanhusten hyväksi sukulaisemme toivomuksen mukaan.
Ostaja on vieläkin lähestynyt mutta blokkasin hänet ulos.
Kuolinpesien ostajat
4
110
Vastaukset
- Anonyymi
Ja pointti oli....
- Anonyymi
Olen itsekin joskus asuntoa myydessä saanut aggressiivisen yhteydenoton, että myyn aivan liian kalliilla hinnalla. :D
Vastasin, että kaupat syntyy kyllä, kun ostaja ja myyjä pääsevät yhteisymmärrykseen hinnasta. Emme päässeet. Myöhemmin myin saman asunnon hyvään hintaan! - Anonyymi
Tuttua... Möin itse asuntoani. Välittäjät olivat jatkuvasti kimpussa, halusivat myyntiinsä.. Agressiivisin ilmoitti heti, että et saa sitä itse myytyä jne.
Lopulta sain itse asuntoni myytyä - Anonyymi
Eli, ette ole saaneet asuntoa myytyä vieläkään, kun on niin kallis? Jos myy halvalla, pääsee asunnosta nopeammin eroon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit345227Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984516Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1372977Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182028Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231900
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459