Moi! mua sattuu vasempaa rintaan vieläkin, ja välillä huimaa ja päätä särkee. Voiko lihas jumi tehdä tällaista? Niskat ollut hieman kipeät ja selkä. Voiko se aiheuttaa näitä, ja jos voi niin miten saisin sen pois? Alkanut 3 päivää sitten, toki helpottunut hieman jo. Ei voi olla ainakaa rintasyöpää, koska se on mahdotonta. Mikä aiheuttaa tämmöistä? Muita oireita ei ole.
rintakipu ja huimaus
9
473
Vastaukset
- Anonyymi
lue tällainen kuin , TIA - kohtaus, itsellelläni havaittiin todennäköisesti tällainen, tosin lisäksi oli vielä jonkinasteista toisen puolen puutumista, ei pitäisi olla vaarallinen, lääkkeet sain kuitenkin , ainakin toistaiseksi.
- Anonyymi
esgimo09 kirjoitti:
Mut sen pitäs kestää 2-15 minuuttia, ja mulla kestäny tää jo 3 vuorokautta..
mulla kesti reilu vuorokauden.
Anonyymi kirjoitti:
mulla kesti reilu vuorokauden.
Tää tulee varmasti kestää viel pidempää 😅.. Mut välillä epäkärsivällisyys katoaa ja päätä särkee ja huimaa.. ei voi olla
- Anonyymi
esgimo09 kirjoitti:
Tää tulee varmasti kestää viel pidempää 😅.. Mut välillä epäkärsivällisyys katoaa ja päätä särkee ja huimaa.. ei voi olla
menisin kyllä jo päivystykseen, niin tein itsekin , ja ottivat heti vastaan ilman jonotusta, ja vuorokausi siellä meni ja kaikki mahdolliset kokeet otettiin.
en olis uskaltanu jäädä, kun itselläni oli vielä kipujen lisäksi jonkinlaista toisen puoleista puutumista . - Anonyymi
Harvemmin se. Niin nuorella on TIA ,
Anonyymi kirjoitti:
menisin kyllä jo päivystykseen, niin tein itsekin , ja ottivat heti vastaan ilman jonotusta, ja vuorokausi siellä meni ja kaikki mahdolliset kokeet otettiin.
en olis uskaltanu jäädä, kun itselläni oli vielä kipujen lisäksi jonkinlaista toisen puoleista puutumista .Mulla on piikkikammo, en millään uskalla mennä kokeisiin, jonka takia en haluais mennä päivystykseen..
- Anonyymi
esgimo09 kirjoitti:
Mulla on piikkikammo, en millään uskalla mennä kokeisiin, jonka takia en haluais mennä päivystykseen..
hyttysen pistokin on paljon kurjempi kokea, kuin nykyajajan piikit, ne tekee ne niin nopeesti ja hienosti, ettet edes huomaa, jos et katso.
verikokeet sormenpäästä, ja muut kokeet oli kuvauksia ja muuta. - Anonyymi
esgimo09 kirjoitti:
Mut sen pitäs kestää 2-15 minuuttia, ja mulla kestäny tää jo 3 vuorokautta..
Sinä olet niin nuori että ei se todennäköisesti ole mitään TIA kohtaus. Luulen että stressi laittaa ainut jännittämään ja silloin saa kyllä niskatuki kipeäksi . Siis somaattisia tuntemuksia saa moni kun on stressaantunut jostain asiasta ja sitten jännittää tietämättään että saa niskatuki kipeäksi , usein tällä potilas ryhmällä on olkapäätä melkein korvissa asti kun eivät itse huomaa jännittävänsä
Älä murehdi sairauksia vaan siirrä ajatuksesi kisoihin asioihin että voit paremmin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1034250
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.793493Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,773113SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822566Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2112192Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302101- 41890
- 95878
- 52796