Tulisit joskus syömään minun luokseni. Sano mitä ruokaa tekisin, mistä tykkäisit eniten?? ❣
Rakas mies
Anonyymi
50756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Pataa, laatikkoa, keittoa. Kaikki käy. Varsinkin jos olisi hänen tekemää ♥️
Tykkään melkein kaikista ruuista nainen. Teen itsekin kala- ja liharuokaa.
Kuten ennenkin niin peura, jota olen saanut tilaisuuden luonasi nauttia viinin kera, oli aivan täydellistä.🥰
Mies naiselle sivusta
Kuka voi syödä raatoja??? :d
Niin kauan kun syön, niin ruokaan kuuluu myös liha. Tietysti toisille sopivat pelkästään kasvikset paremmin.
Elämä on valintoja.
Jos joku on vegaani se ei tarkoita että kaikkien tarvii olla
Ne on jokaisen omia valintoja
Ilmasto ei kestä lihantuotannon päästöjä ja kun lihansyöminenkin lisää ilmastokuormaa päästöjen muodossa ja vedenpuhdistuksenkin hiilijalanjälkeen vaikuttaa.
Ilmastonmuutoksen avaintekijä: lehmien röyhtäykset
Lehmien ruoansulatus on merkittävä ilmastoa lämmittävä tekijä. Yksi lehmä tuottaa vuodessa 50 - 100 kiloa ilmastoa voimakkaasti lämmittävää metaania.
https://yle.fi/uutiset/3-5277901
Lisäksi lihansyönti lisää sydän- ja verisuonisairauksia mikä lisää terveydenhoidon kuormaa ja sitä kautta hiilipäästöjä kun raadonsyöjät matkailee hoitoihin. JA niin edelleen.
Kasvit tarvitsevat hiilidioksidia. Se on yksi osa yhteyttämisessä. Eläimet tulevat vielä ihmisille riesaksi teidän vihreiden sekoilun vuoksi. Monilla eläimillä ei ole ihmisen lisäksi vihollisia eli jos niitä ei oteta ruuaksi, ne lisääntyvät siten että niistä on ihmisille vahinkoa. Kasvisten hiilijalanjälki ei taida olla kovin tutkittu. Lannoitteet tulevat metaanisesta kakasta. Kasviksia tarvitaan ruuaksi niin paljon että niiden viljely taitaa saastuttaa enemmän kuin lihakarjan kasvatus loppupeleissä.
Mulle kinkku-ananas pitsaa ja olutta. Jälkiruuaksi mansikkakakkua. Kiitos.
Kun nyt ensin tietäisi kenestä kysymys :D voi hauska näitä
Bissee ja kylmää lenkkimakkaraa, hookoon blöötä.
Rakas nainen jos vaan kutsut tulen kyllä❣Minä syön ihan mitä laitat . Ei ole allergioita eikä mitään syömisen estettä.
Älä kirjoittele toisen puolesta, sillä en pidä tosta perse logosta! Etsi sellainen joka tosta pitää!!!
Pihvi kertoo että nainen on ajatellut miestä ruokalajia valitessaan.
Outo raadonsyöjä!!!
Kulmahampaat ovat suussamme syystä. Olen vain evoluutiomme tulos.
Sukusi ei ole sitten kehittynyt evoluution myötä. Useimmilla on kulmahampaat surkastuneet, on kehittynyt kasvissyöjille ominainen värinäkökyky ja moraalinen puoli ei ole enää lihapetojen tasolla.
Olen sipsikaljavegaani eli lidlin punaista ja valkosipulisipsejä.
Lettuja mansikkahillolla. 😋
Viron pottua jos vaikka.
Ja jänistä pehmeänä.
Ja, voi, sitten papuhärkää.
Ja härkäpapu vai häpyparka?
Kaurapuuro riittää, kiitos.
Tehdään se veteen ja laitetaan sekaan punastamaitoo. Vai miten haluat
Kaurapuuro veteen ja valmiiseen puuron purkillinen raejuustoa!
Se käy! Nyt puurolle sieltä! Tuothan raejuuston mukana
Kananmunat toimii kanssa.
https://www.mtvuutiset.fi/makuja/artikkeli/unohda-raejuusto-yllattava-lisa-tekee-puurosta-proteiinipommin/4604868
Kaljaa ja makkaraa
T. Mies
Mä haluun sut 😂🤣👎
Enkä halua, et ole ap.
Curryherkkusienibroilerikastike riisillä ja jotain vihannesta mukaan niin kyllä kelpaa. Olen melko kokeileva luonne, joten uusien reseptien testaaminen on aina virkistävää.
Ootko hyvä ruoanlaittoa? No toki naudan sisäfile on parasta. Siihen hyvä kermapippurikastike. Lisukkeet saat itse päättää. On niitä ruokia muutenkin vaihtoehtoja, mutta kun nyt kysyit.
Tärkein juttu on toki "jälkiruoka":-)
T Otmi
Teekkö sie poronkäristystä?
Saat surströmmingiä kauniisti aseteltuna.
Mulle käy kaikki😋
jotakin hyvää ja maukasta saat, tule vaan syömään, mutta ilmoita etukäteen
Letut mansikkahillolta kuulosti hyvältä, napapediltä ;)
Spagetti jauhelihakastin, lätyt, hillo, kermavaahto.
Viestitä suoraan miehelle. Kiitos.
Mitä vain, kalasta tai broilerista. Jälkiruuaksi maistuva kahvi mustikkapiirakka.
https://youtu.be/htdlGu_iwJI
En pidä noista perse logoista, katsele toinen mies!
Kunnon rasvakas roula kävisi.
jos ny pullaa😅
Kotiruoka se miehen tiellä pitää, ei ole sitten naisen tiellä.
Kyllähän se hyvä ruoka tälle miehelle maittaa, ja sen pälle jälki ruoka, eli halaamista ja niin ed.
Lisään vielä, sivustahan tämä on.
Muttä jos olisi kysessä ikäväni kohde.
Oikeasti tarvitsen naiseta KUTSUN joka tulee henkilökohtaiseen puhelimeeni.
Joo näin se on nyt noita rakkaita on kymmeniä . Mut tää pitää ottaa huumorilla ei tämä nainen ?varmaan ees ollut tosissaan.:)))
Olen tosissani.
Fondueta
Voit tarjota jotain sellaista mitä olet ennenkin minulle tarjonnut.