Hyvät Toverit,
Meni nyt pahus ohi tuo todella tärkeä vuosittainen samanhenkisten Idän Ihmeet -kokoontuminen tänä vuonna. Oliko kuka siellä niin voisi kertoa oliko hyvää pöhinää Skodien ympärillä? Joko sähkö-Skodia näkyi paljonkin näytillä?
Meni nyt pahus ohi tuo todella tärkeä vuosittainen samanhenkisten Idän Ihmeet -kokoontuminen tänä vuonna. Oliko kuka siellä niin voisi kertoa oliko hyvää pöhinää Skodien ympärillä? Joko sähkö-Skodia näkyi paljonkin näytillä?
Vastaukset 30
Vanhimmat
En nähnyt yhtään Skodaa mutta ruosteisia tojoja oli paljon.
Vai ruosteisia Toyotia! Minä en kerennyt tuonne. Olisihan se ollut hienoa tulla vm 1962 Octavialla. Sehän täytti tänä vuonna 60 vuotta. Pitäisikö pitää sille synttärit. Ei niitä autoille yleensä pidetä.
Tojoja ei päästetty miitti-alueelle, kun se oli vain Idän Ihmeille eli itäautoille, siis itäeurooppalaisille automerkeille, mutta Škodia oli näytillä oikein mukavasti. Monikin esitteli ylpeänä VRS-raasereitaan tai muita idän ihmeitään ja keskustelu kävi innostuneena.
Toi club VRS Finlandin väki pilaa kaikki itämiitit niiden eliittiautoillaan.
Kaikilla ei ole varaa ostaa joka päivä voita ja suolakurkkuja, mutta nämä hyvätuloiset hyperautoilijat ei sitä tiedä.
Onneksi Jaska tuli Belaruksella tänäkin vuonna, koska saatiin yksi sähkö Eunukki hinata radalta pois kun taka-akseli irtosi radanposkeen.
Myös muutama tappelu tuli kun jotku Kouvolalaiset otti kuumaa kumman vRS on tehokkaampi. (Lopputulos oli, että toisella joku 235hv ja toisella noin 240).
Ei suuri ero, mutta tätä tapahtuu.
Siis googlasin ton vrs club finlandin ja en voi uskoo, että sellanen oikeasti on🤣🤣
No mehän elämme pellemaailmassa, miksei olisi :D
Ei niitä miittejä edes voi pilata
Trollitehtaalta ! ! NARSISTI MT TROLLI HAKEE HUOMIOTA ! ! ÄLÄKOMMENTOI ! !
Kaikki hyvin? Työpaikka, perhe, arvot yms kunnossa?? Tarvitsetko apua?
Ai sieltä tehtaalta jossa valitetaan 24/7 länsiautoista kuten Toyotasta?
Aika epätoivoista alkaa skodistin puhe olla. Onkohan auto taas pajalla? Täysi paniikkiko päällä? Huutoa, melua ja trollausta. Oliko mitään asiallista kommenttia vuoden itäautojen päätapahtumasta?
Harkitsen Skodan ostoa jotta voisin puhtain paperein aidosti mennä tuonne!
Hei!
Tutkivat sitten taustan tarkkaan. Ei saa olla länteen päin kallellaan sitten yhtään, japseistakin tulee bannit että heilahtaa.
Lada-suhteet ovat eduksi, tai Moskovich.
Konstat jakelivat pikavoittoja Škoda kuskeille marketin pihassa?🤑
Tarkoitus oli uudella Octavialla mennä, vahattu Korrekin kestovahalla ja kaikki, mutta moottorivalo syttyi edeltävänä päivänä joten en uskaltanutkaan lähteä.
Millainen varoitus, huutomerkki? Saattoi olla keskuskomitealta kannustus!
Upealla Toyota Corollalla osallistuin punalippu liehuen.
Olihan siellä sitte joku kunnon autokin, Suomen eniten myyty ja kestävin.
Ei ollut länsiautoja muita kuin yksi vanhahko Audi joka toi porukkaa miittiin muttei se sen kummemmin osallistunut kokoontumiseen. Oli kyllä sisällä miittialueella.
Kasapäin sen sijaan oli upeita uusia ja vähän vanhempiakin Ladoja, Mosseja ja Škodia toinen toistaan hienommilla peltivanteilla, Alastaron ratakisaan valmiine takaspoilerein, karvanoppineen ja wunderbaumeineen.
Joku oli virittänyt lastua, joku laittanut quad-pakoputket putkiremontin jäännöspaloista, joku porannut 2-litrasen RS-mallinsa kotona 2,2-litraseksi, ja jonkun kajareista pauhasi möreä V8-äänisimulaattori. Haikeaa oli lähteä pois sunnuntaina ja jäädä odottamaan seuraavaa itäautomiittiä.
Kiitos kaikille tovereille hienosta viikonlopusta!
Kävin 1.0 isolohko MPI Fabiallani siellä näyttämässä RS taitojani. Toverit ylistivät ja lopulta juotiin vodkaa teekupeista ja haukuttiin Ukrainaa.
Voi kun itse saisi jättilohko 1.2 octavian voitto ralli sportin.
Milloin on seuraava itäautomiitti? Onko vielä ennen joulua?
2.9. liikekannallepanopäivänä oli valtava Skoda-kulkue Tampereella
Lada-kerhon toverit kertoo että ennen joulua on vielä ainakin yhdet itäautojen kokoontumisajot. Kaikki Škodat on lämpimästi tervetulleita.
Lada-kerho puhuu itsenäisyyspäivän ajoista 3.12. Toivottavasti saa tulla kaikenikäisillä Skodilla mukaan, ja miksikäs ei?
Onko päivityksiä seuraavasta itäautomiitistä?
Octaviaa, Fabiaa, Citigoa.... Normikamaa, Sjöberg hinasi kaikki kaatikselle tapahtuman jälkeen
Samanhenkisiä tovereita riittää skoda-miiteissä.
Milloin on seuraava miitti?
Onko nyt vielä miittejä ennen joulua?