Moikka Simpun omistajat....olen miettinyt kyseisen veneen hankintaa mutta ennen ostoa olisi todella hienoa jos pääsisi koeajamaan venettä.Hakusessa ohjauspulpetilla oleva mutta ilman sitäkin kiinnostaa.Asun Espoossa mutta ajan tietysti muuallekkin kunhan koeajo olisi mahdollinen.
Saa soittaa 0400470626/ Jukka
Simppu 620 koeajo
4
462
Vastaukset
- Anonyymi
Osta mieluummin vene, jonka perämoottorin saa kipattua ylös. Simpun moottorikaivo on huono. Moottori ja moottorikaivo limoittuu ja kasvaa näkkiä. Moottorin melu on myös Simpussa erittäin häiritsevä, koska moottori on laitojen sisäpuolella. Paikalla ollessa myös pakokaasu jää pyörimään veneen sisäpuolelle. Muuten Vene on ok. Tosin kovin vanhaa ei kannata ostaa, koska lattia on niissä liian alhaalla, eikä vesi poistu niistä suunnitellusti.
- Anonyymi
ok,onko kaivoa vaikea pitää puhtaana eli onko hankalaa pestä veneen sisältä.
Meteli on varmasti kovempi kuin tavallisella veneellä mutta onko meteli niin kova että veneilystä menee kaikki fiilis.Pakokaasut varmasti jää pyörimään veneen ollessa paikallaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ok,onko kaivoa vaikea pitää puhtaana eli onko hankalaa pestä veneen sisältä.
Meteli on varmasti kovempi kuin tavallisella veneellä mutta onko meteli niin kova että veneilystä menee kaikki fiilis.Pakokaasut varmasti jää pyörimään veneen ollessa paikallaan.Ei ole hankala pitää puhtaana, mutta yleensä ne kaivot näyttää aika suttuisilta. Olen pitkään haaveillut Simpun tapaisesta peräpeilillisestä veneestä, mutta eipä niitä näytä markkinoille tulleen.
- Anonyymi
Myyjä antaa varmasti kokeilla ennen kauppaa. Niin se yleensä tapahtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283557Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142830Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212751Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182504Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162418Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501688Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431431- 1441334