Simppu 620 koeajo

Anonyymi

Moikka Simpun omistajat....olen miettinyt kyseisen veneen hankintaa mutta ennen ostoa olisi todella hienoa jos pääsisi koeajamaan venettä.Hakusessa ohjauspulpetilla oleva mutta ilman sitäkin kiinnostaa.Asun Espoossa mutta ajan tietysti muuallekkin kunhan koeajo olisi mahdollinen.
Saa soittaa 0400470626/ Jukka

4

479

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osta mieluummin vene, jonka perämoottorin saa kipattua ylös. Simpun moottorikaivo on huono. Moottori ja moottorikaivo limoittuu ja kasvaa näkkiä. Moottorin melu on myös Simpussa erittäin häiritsevä, koska moottori on laitojen sisäpuolella. Paikalla ollessa myös pakokaasu jää pyörimään veneen sisäpuolelle. Muuten Vene on ok. Tosin kovin vanhaa ei kannata ostaa, koska lattia on niissä liian alhaalla, eikä vesi poistu niistä suunnitellusti.

      • Anonyymi

        ok,onko kaivoa vaikea pitää puhtaana eli onko hankalaa pestä veneen sisältä.
        Meteli on varmasti kovempi kuin tavallisella veneellä mutta onko meteli niin kova että veneilystä menee kaikki fiilis.Pakokaasut varmasti jää pyörimään veneen ollessa paikallaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ok,onko kaivoa vaikea pitää puhtaana eli onko hankalaa pestä veneen sisältä.
        Meteli on varmasti kovempi kuin tavallisella veneellä mutta onko meteli niin kova että veneilystä menee kaikki fiilis.Pakokaasut varmasti jää pyörimään veneen ollessa paikallaan.

        Ei ole hankala pitää puhtaana, mutta yleensä ne kaivot näyttää aika suttuisilta. Olen pitkään haaveillut Simpun tapaisesta peräpeilillisestä veneestä, mutta eipä niitä näytä markkinoille tulleen.


    • Anonyymi

      Myyjä antaa varmasti kokeilla ennen kauppaa. Niin se yleensä tapahtuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      77
      1317
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      56
      1121
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      47
      1074
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      962
    5. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      67
      888
    6. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      354
      869
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      764
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      40
      747
    9. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      11
      739
    10. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      183
      679
    Aihe