Vähän vaivaa sellainena asia, että kun kymmen vuotiaasta asti oon käyttänyt tukipohjallisia lättäjalkojen takia. Siis on ihan todelliset lättäjalat, eikä mitään madaltunutta holvia vain. Sitä on kaikeanlaisia juttuja sukulaisiltakin kuullut, että lättäjalkoja ei armeijaan oteta. Ja ystävällisesti viitanneet juuri minun jalkoihin. Että miten se on. Kunnossa ei muuten mitään eritysitä vikaa.
Lättäjalat ja armeija?
Anonyymi
21089
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itsellä oli myös jonkinmoiset. Ei kai ne kävelyä/juoksemista sentään estä? Sitten on aselajeja, joissa ei paljoa marssita.
Tuskin olen Suomen ainoa lättäjalka, joka on RUKin käytäviä kultuttanut. Kutsunnoissa lääkäri kysyi, että miten luulet noiden jalkojen kanssa selvityväsi? Sanoin, etten teidä kun en ole muita kokeillut, mutta tähän menessä ei ainkaan juokussa ole vaikeuksia ollut. Ja tosi on, että jalka on aina ilman kaarta, varasi sitä tai ei. Ei se lättäjalka kaunis ole, mutta ei tahtia muuten haittaa. Ei pidä nuorisoa pelotella joillakin vanhoilla jutuilla, että lättäjalka on aina kruununraakki.