Lättäjalat ja armeija?

Anonyymi

Vähän vaivaa sellainena asia, että kun kymmen vuotiaasta asti oon käyttänyt tukipohjallisia lättäjalkojen takia. Siis on ihan todelliset lättäjalat, eikä mitään madaltunutta holvia vain. Sitä on kaikeanlaisia juttuja sukulaisiltakin kuullut, että lättäjalkoja ei armeijaan oteta. Ja ystävällisesti viitanneet juuri minun jalkoihin. Että miten se on. Kunnossa ei muuten mitään eritysitä vikaa.

2

938

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itsellä oli myös jonkinmoiset. Ei kai ne kävelyä/juoksemista sentään estä? Sitten on aselajeja, joissa ei paljoa marssita.

      • Anonyymi

        Tuskin olen Suomen ainoa lättäjalka, joka on RUKin käytäviä kultuttanut. Kutsunnoissa lääkäri kysyi, että miten luulet noiden jalkojen kanssa selvityväsi? Sanoin, etten teidä kun en ole muita kokeillut, mutta tähän menessä ei ainkaan juokussa ole vaikeuksia ollut. Ja tosi on, että jalka on aina ilman kaarta, varasi sitä tai ei. Ei se lättäjalka kaunis ole, mutta ei tahtia muuten haittaa. Ei pidä nuorisoa pelotella joillakin vanhoilla jutuilla, että lättäjalka on aina kruununraakki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45139
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      120
      25951
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      321
      15629
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      161
      10772
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9121
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      82
      8451
    8. 238
      6808
    9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      219
      6463
    10. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      6463
    Aihe