Rauman kaupunki

Anonyymi

Koittakaa nyt jukoliste ottaa se järki kauniiseen käteen ja poistaa siitä pääkadulta ne töyssyt ja hidasteet.
Se katu on sekä naurettava että ärsyttävä. Pitääkö muutaman sadan metrin keskustakadun läpiajoon käyttää vartti aikaa ja hermot.
Eikö tuollainen turvallisuuspelleily voisi jo siirtyä historiaan. Vaikeutetaan liikennettä tahallisesti, kun pitäisi päinvastoin tehdä joustavammaksi.
Pitäisi varmaan kaikki lentokoneetkin pistää lentokieltoon ja ajaa rullaamalla moottoriteitä pitkin, ettei vaan satu vahinko ja kone putoa kun sellainen mahdollisuus on olemassa. Niillekin voi sitten rakennella muutamalla miljoonalla töyssyjä ettei se ajaminenkaan olisi mukavaa.

1

286

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne töyssyt on ihan just sinua varten

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      898
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe