Käytätköhän sinä erästä meitä yhdistävää henkilöä apuna hurmataksesi minut. Hän puhuu sinusta todella paljon ja yleensä aina mukavia ja ihania asioita. Ei hän puhu kenestäkään muusta niin paljon, kuin sinusta.
Joskus, jos hän sanoo jotain ikävää, niin hän itsekin ihan säpsähtää ja korjaa asian heti positiiviseksi. Näitä tilanteita on kyllä erittäin vähän ja ne asiat on hyvin pieniä.
Toki, voihan se olla, että hän vain arvostaa sinua niin paljon, että olet sen vuoksi niin paljon hänen puheissaan.
Oikeastaan hän on syypää sille, miksi ylipäätään ihastuin sinuun näin vahvasti.
Nämä keskustelu hetket hänen kanssaan ovat ihania ja toivon, että ne jatkuvat edelleen. Ihana kuulla sinusta edes jotakin välillä. Sinun täytyy olla onnellinen, kun elämässäsi on niin ihana ihminen.
Joskus, jos hän sanoo jotain ikävää, niin hän itsekin ihan säpsähtää ja korjaa asian heti positiiviseksi. Näitä tilanteita on kyllä erittäin vähän ja ne asiat on hyvin pieniä.
Toki, voihan se olla, että hän vain arvostaa sinua niin paljon, että olet sen vuoksi niin paljon hänen puheissaan.
Oikeastaan hän on syypää sille, miksi ylipäätään ihastuin sinuun näin vahvasti.
Nämä keskustelu hetket hänen kanssaan ovat ihania ja toivon, että ne jatkuvat edelleen. Ihana kuulla sinusta edes jotakin välillä. Sinun täytyy olla onnellinen, kun elämässäsi on niin ihana ihminen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Öö siis juttelet tän sun kaivatun kumppanin kaa ja kuvittelet että se kaivattu on kiinnostunut susta? Ihan vaa koska tää sen kumppani puhuu siitä ihanasti? Ok
No ei ole mikään kumppani kyseessä...
Vaikuttaa että tuo toinen on itse ihastunut häneen.
No ei ole mistään sellaisesta kyse myöskään...
Ei meillä mitään liittoumaa ainakaan ole. Hän itseasiassa puhuu aina sinusta. Joka kerralla.
Tätä olen myös paljon miettinyt, että puhuukohan hän minusta ja jos puhuu, niin mitä/miten.
Mielenkiintoista. En tiennyt että minusta puhutaan. Sehän on vaan hyvä, jos mielenkiinto heräsi ja jutut ovat positiivisia. Olen joskus kyselly häneltä, mitä sinulle kuuluu.
Hän ei kyllä ikinä ole maininnut mitään sellaista, että minusta olisitte keskustelleet, tai että hän olisi kysellyt mitään. Ehkä hän on hyvä pitämään salaisuuksia.
Netissä voi tulla väärinkäsityksiä. Tulkinta kysymyksiä.
"Käyttäminen" kuulostaa psykopaattiselta. Juttusi kuulostaa muutenkin keksityltä tai kornilta vähintään, aloittaja.
Niin, jos olisit hän, niin ymmärtäisit kyllä ketä/mitä tällä tekstillä tarkoittaisi.
Tämäkään teksti ei vaikuttaisi yhtään niin sekopäiseltä, jos tietäisit mistä tässä puhutaan. Mutta eikö se ole vähän tämän palstan idea. Kun muut ei voi ymmärtää, kuin kohteet itse.
Ei sekopäiseltä vaan sepitetyltä. Siksi korni
Kaikkea ei myöskään tarvitse ottaa ihan kirjaimellisesti. Harmittaa, kun tämäkin teksti otetaan nyt näin ikävästi vastaan. Halusin vain sanoa, että tämä eräs meitä yhdistävä henkilö puhuu hänestä ihanasti. Tulee se sitten häneltä itseltään luonnollisesti, koska arvostaa kyseistä henkilöä ja hän on selkeästi todella tärkeä ihminen toisen elämässä. Tai sitten "käskettynä", niinkuin ilmaisin tässä tekstissä. Jos hän vaikka haluaisi minun tietävän joitain asioita itsestään, niin on hyvä käyttää tällaista henkilöä, jonka tietää minun kanssani olevan tekemisissä. Ja en minä ihan tosissani näin ajattele, uskon kyllä, että hän ihan omasta halustaan puhuu kyseisestä henkilöstä mitä haluaa.
Eikö sen pitäisi olla vain positiivinen asia, jos joku henkilö tuo hyvässä mielessä toista esille? Se tuntuu olevan suomalaisille outoa, jos kehutaan toista selän takana. Aina pitäisi kaikki olla negatiivista ja keksittyä...
Ihastuin kaivattuuni sen perusteella, millaisen kuvan olen hänestä saanut, kun häntä olen nähnyt. Mutta nämä keskustelut ovat vain vahvistaneet tunnetta, koska ne tukevat myös sitä ajatusta, minkä olen itse hänestä muodostanut. Onko liian vaikeasti selitetty?
Ai jaa teillä on tuollainen kuvio.
No sekinhän selviää jo aloituksesta, jos lukee sen ihan ajatuksen kanssa, eikä vain negatiivisessa mielessä...
Ei negatiivisessa mutta kornia silti ei millään pahalla
No mikä siitä tekee kornia?
No, varmaan arvostaa niinkuin itseään. Haluaa hyvää hänelle.
En nyt ymmärrä? Eihän tässä itsensä arvostamisesta puhuttu?
Mutta ei tätä asiaa kukaan ulkopuolinen voi ymmärtää, kun ei tiedä kenestä kyse yms. Niin siinä mielessä ymmärrän ihmetyksen, mutta toisaalta taas en.
Viihde palsta tämä on mutta mauton sellainen.