Pummiksi Varkauteen?

Miten olisi, onnistuisiko rehellinen pummin elämä hyvin Varkaudessa? Halpoja kämppiä on pilvin pimein, työpaikkoja ei liiemmin ja ihan mukava maisema. Siinä mielessä kuulostaa hyvältä paikalta elellä korvauksilla.

Tylyttääkö paikallinen työvoimatoimisto pahasti?
Voisihan sitä jotain työtäkin tehdä välillä tietysti jos moista olisi, mutta tärkeintä olisi halpa asuminen ja se että voisi viettää rentoa elämää.
1656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Täällä on jo riittävästi pummeja ,mutta eiköhän muutama hajuton/savuton ja hauskapummi mahtune sekaan?

Äänestä

Tee viikossa yksi päivä kuntouttavassa niin ehdit ryypätä muun ajan, ei työkkäri pyydä muualle.

Äänestä
  • Käy leipäjonossa tai vaadi kotiin asti tuotavaksi.
    Pyydä tähtien käymään tekemässä vierihoitoa kotonasi ja ole lipevä niin voi olla ,että kukkarolle asti pääset!
    Vaadi yhteiskunnalta erityisoikeuksia.

    Äänestä

  • Päihdehoitaja käyttää autolla kaupassa. Häiriköi naapureita. Puhu sekavia mm vainoojista. Sillä lailla sitä pärjää. Osastolle välillä. Melua yöt.

    Äänestä

Miksi kysymysmerkki? Sinähän olet jo täällä…

Äänestä
  • Kuka,ai äitiskö?
    Tekikö sekin konkan?

    Äänestä

  • Niin että pää kiinni dokuimpo

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin että pää kiinni dokuimpo

    Dokuimpolla
    Viikonloppu dokuttaa
    Ja maanantaina rokulittaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuka,ai äitiskö?
    Tekikö sekin konkan?

    En tehnyt.

    Äänestä

  • Vastaukset itsellesi

    Äänestä

Kerro hyvä pummi, oletko jo miten kotkautunutpummi, niin me annamme vinkkejä.
Tiedä, vaikka Sinusta tulisi Varkauden lemppari pummi ja pääsisit iltapäivälehtien ja hupsis;Sinusta tulisikin tulevaisuudessa Rikas!
Annetaan unelmien elää, bravoo!

Äänestä

Asuin siellä aiemmin,otin sairaslomaa niin ei pommittanut työkkäri. Ei se pummiksi tee. Ihmisillä on myös masennusta ja siitä ei voi haukkua.

Äänestä

noni warkaudesta lähtenyt palaa takasin äidin helmaan sossupummiksi ja työttömäksi tai sairaseläkeläiseksi saavat kämpän wartalolta sitten juodaan kaljaa ja viinaa istutaan kapakassa ja grillillä ei ollutkaan mukavaa se elo etelässä ruuhkissa ja ressissä!

Äänestä
  • En ole lähtenyt, kun olen toisen polven savolainen etelämmästä. Ei vaan tuo työnteko oikein maita ja Varkaudessa on tosiaan ihan nättiä maisemaa ja halvat kämpät niin tuli mieleen siirtyä esi-isien maille.

    Äänestä

No ,periaatteessa täällä kannattaa olla ,rahallisesti. Kyllä se on totta . Mutta nää juntit pilaa koko kirkonkylän. E kommilasta.

Äänestä

Ei täällä mitään saa, kaikki menee ukrainalaisille 😤

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten olisi, onnistuisiko rehellinen pummin elämä hyvin Varkaudessa? Halpoja kämppiä on pilvin pimein, työpaikkoja ei liiemmin ja ihan mukava maisema. Siinä mielessä kuulostaa hyvältä paikalta elellä korvauksilla.

Tylyttääkö paikallinen työvoimatoimisto pahasti?
Voisihan sitä jotain työtäkin tehdä välillä tietysti jos moista olisi, mutta tärkeintä olisi halpa asuminen ja se että voisi viettää rentoa elämää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu