Seurailin tienvarsien niittoa ja huomasin yksijalkaisen sammakon. Menettääköhän nyt konekuski korpinjämät, koska on syytä epäillä eläinsuojelurikoksesta ja kärsimyksen tuottamuksesta?
Sotilasarvon menettäminen.
6
266
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mene, jos valmistat itsellesi maittavan lounaan tästä sammakosta.
- Anonyymi
Kävin kusella puskassa ja en oikein hahmottanut miten iso penikseni on ja liiskasin sillä vahingossa sammakkopesueen hengiltä. Menetänkö prikaatin kenraali arvoni tapauksen johdosta?
- Anonyymi
Sain ylennyksen prikaatinkenraaliksi koska minulla on niin isot kivekset
- Anonyymi
Juukalaista huumoria on hauska lukea.
Varsin viisaita kertumuksia hänellä on ! - Anonyymi
Lisää älykästä huumoria 😂
- Anonyymi
Piisamit perkele syövät raakkuja satojen tuhansien edestä. Kuoria on nii ettei ilman lipokkaita kehtaa uimaan juosta. Tulisi nyt joku iho-hippi niitä laskemaan!
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979