Onko valmentajan "ohjeita vain maten aikana" säännöt muuttuneet vai onko Riikan ejucupi valmentaja ollut katsomossa? Mikä on mielipiteenne valmentajan antamista ohjeista ottelun aikana? Kuunnelkaa alkaen kohdasta 2:55:40 judoliiton valmentajan ohjeet kilpailijalle ottelun aikana. Kumpi mielestänne junnu cupi vai kova ejucupi ohjeistaminen? https://www.youtube.com/watch?v=pu_ZwHcursY
Valmentajan toiminta huipulla
22
1067
Vastaukset
- Anonyymi
Upeaa! Olipa hieno voitto tuon taistelun jälkeen. Ja oli kyllä hiton hyvin ohjattu ottelijaa. Oliko sitten kulmasta vai katsomosta, tiedä sitä. Kiitos linkistä, kun en ollut nähnytkään tuota ottelua.
Ai niin, tuomarin salli, joten kaikki ok. Eli mikä ongelma? Kateellisuus, oma osaamattomuus, ilkeys, paskapäisyys, känni vai joku muu?
Valitse yksi tai vaikka kaikki :D
Vain suomalainen pystyy tuollaiseen avaukseen... :D
p.s. Aukes/löytyi vahingossa myös Djoukaevin matsi, joka alkaa 11:00, mikäli jotain kiinnostaa.- Anonyymi
Osui ja upposi...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Osui ja upposi...
Juuri näin!
- Anonyymi
Mikäs Suomen judon pelastaja-tietäjä täällä taas meuhkaa turhasta? Mikset ole itse valmentamassa, vaan täällä möliset? Muut asialle vihkiytyneet kyllä ovat tähän aikaan päivästä.
- Anonyymi
Ei tällä tasolla. Videolla urheilija kuuntelee vaan valmentajaa, ei tee omaa. Lyhyt ura.
- Anonyymi
Höpö höpö! Lähinnä tuo on tsemppaamista. Ja hei pieni vihje, kyllä se urheilija joutuu ihan itse tekemään. Oletko ollut ikinä tuollaisissa kisoissa ja kuunnellut vakituiseen menestyvien maiden valmennusta ja taustajoukkoja. Entä mites tuolla painin puolella? Onko siellä kaikki hiiren hiljaa ettei hommat kuse?
- Anonyymi
Mielenkiintoista miten täältä häviää asiallisetkin viestit ilman sen suurempaa solvausta?? Tietyt solvaukset sallitaan jatkuvasti ja sitten toiset poistetaan välittömästi. Hohoi hallitus, herätys!
- Anonyymi
Mitä? Ketä täällä moderoi? Alkoi kiinnostamaan.
- Anonyymi
Ei ole enää todellista! 😄
Hohhoijjaa ja jaksuhalit. Hauska huomata, että ylläpitäjä onkin roskapostausten ja epäasiallisuuksien takana sekä hyväksyy myös henkilökohtaisuudet.
Ketä ne tämän saitin valvojat ja ylläpitäjät olivatkaan? Hmmm…
P.S. Jos meinaat tämän viestin poistaa, niin laitatko edes perustelut ketjun jatkoksi. Tai poista koko turha ketju. - Anonyymi
Jaahas, se on taas kausi alkamassa, kun kesäkollit palaa mouruamaan langoille. Ihan vihjeenä, toiset ovat tehneet töitä ja ahertaneet myös kesällä ilman mouruamista.
- Anonyymi
Ihan samalla tavalla ne ulkomaanihmeetkin möykkää tuolla , katso vaikka kohdasta 2:44
Kyllä näille vapaaehtoisille duunareille (melkein kaikki valmentajat) pitää nostaa hattua että jaksaa tehdä tuota duunia.
Sivulta räksyttäjät joko itse hommiin tai sitten pää kiinni
Oss- Anonyymi
Samaa mieltä. Valittajat voi tehdä itse asioita paremmin jos huvittaa.
- Anonyymi
kyllä siellä urheilijat istuu katsomossa ja valmentajat penkillä. Ammattimaista.
- Anonyymi
...ehditkö katsoa kisoja ollenkaan? Jos katsoit, niin miten sun mielestä meni? Voit toki kertoa myös omiesi saavutukset tässä katsomassasi kisassa?
- Anonyymi
Tuliko hyviä päänahkoja? Vai voittoja 2.k väistä?
- Anonyymi
Hmm, tulokset kertoo karua totuutta, vain ne voi voittaa ketkä osallistuvat!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311021
- 535259
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452473- 312159
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131721Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421584Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta311280Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351206Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo95948TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o319913