Kauan sitä on odotettu että saadaan Auringonkukkapelto aurinko kaupunkiin, mutta nyt viimein tänä kesänä se toteutui. Ensimmäinen loistava päätös kaupungilta pitkään aikaan se oli.
Auringonkukkapelto
9
218
Vastaukset
- Anonyymi
Muuten hyvä, mutta niitä kukkia ei saa poimia jotta kaupunki pysyisi aurinkoisena jatkossakin.
- Anonyymi
Missä tälläinen pelto oikein on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä tälläinen pelto oikein on?
Siinä Armonlaaksontien ja Ruonan yhdystien huitteilla junaradan vieressä. Semmoinen peltotilkku. Aika vastapäätä vanhaa emäntäkoulua. Vihreätä vartta näkyy isolle tielle. Ootellaan. Varmaan se kukinta piakkoin todenteolla voi alkaa. Kiva juttu. Silmäniloa.
- Anonyymi
Toivottavasti saa pelto olla rauhassa eikä ilkivaltaa tehdä.
- Anonyymi
Ovat rumia ja matoisia kuihtuessaan, ettei vaan leviä asumuksiin tekemään tuhoa?🤪
- Anonyymi
Täytyy käydä katsoo peltoon,kun nämä kamalat pätsikelit loppuisi. Ihan typerän kuuma ilma..Hyi ja huh
- Anonyymi
Asuntomessuja varten se pelto siihen laitettu.
- Anonyymi
Asuntomessut olivat Luononnonmaalla ja auringonkukka pelto on taas Armonlaaksontien vieressä joten ei liity asuntomessuihin mitenkään.
- Anonyymi
tuen osoitus Ukrainan kansalle. Siksi auringonkukkapelto. On siinä ennenkin auringonkukkia ollut vuosia sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
R.I.P Marko lämsä
Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi614260Vappu terveiset kaivatullesi
otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡1531799Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut
Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html141503Puskaradio huutaa
Nuori tyttö oli laittanut päivityksen että pitämällä joku itsensäpaljastaja. Kuka tämä on? Varoittakaa lapsia !351258Miksi aina vain seksiä?
Kertokaas nyt mulle, että onko tämä joku normojen ihan oma juttu, että seksiä pitää pohtia joka välissä, siitä pitää jau1671056- 56904
- 76895
Martinalta vakava ulostulo
Seiska: Martinalta vakava ulostulo. Olipa raflaava otsikko mustalla pohjalla.165823Hei rakas A,
olinko silloin julma sinua kohtaan? Jos, niin anna anteeksi, yritin vain toimia oikein. Olen pahoillani, edelleenkin, en54811- 39781