koska rakastan sua ja sut :)
Nallelleni hehkulampultasi tää.
Nallelleni hehkulampultasi tää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Hehkulampun kupu kun särkyy sisälle...
Meni se toinen alotus ihan hirveeks.. täs oon ja rakastan. Ei välitetä siitä yhdestä. Sil on joku oma kriisi päällä selvästi.
Niin se meni vähän sellaseks jankkaamiseks. Itselleni oon vähän vihanen kun lähden sellaiseen mukaan joskus. Oon tosi hyvä ohittamaan ne, toisinaan, mutta en aina. Sellasta tää on. Ei meidän tarvii muille todistella ketä me ollaan. Niille me ei olla ketään. Vain sulla on väliä. Sua rakastan ja sulle voin vähän todistellakin :)
Ja vain sulla :)
Autoremontti jatkuu joten olen hetken hiljaa. Oot mielessä :)
Lähden itsekin tästä vähän ulos ja oon hiljaa muutenkin nyt kun tiedän että oot poissa. Oot mielessä myös :)
Sä oot maailman tärkein ja ihanin. Rakastan sua nallukkani.
Kävin ostaan pakastepizzan lähikaupasta. En oo pizzaa syöny aikoihin. Ja samalla löysin sun tuoksusta saippuuta. Suihkussa tänään tuoksuttelenkin sua. Öljyäminen jää nyt väliin tänään valitettavasti :)
Ei se haittaa, ei tarvitse joka ilta öljytäkään :) Minkä makuisen pizzan otit?
quattro formaggi.. se on mun lemppari pakastepizzoissa :)
Hyvä tietää :)
Keskellä muiden puheensorinaa kaipasin Sinua mies. Kaipasin sitä tunnetta kun katsoo toisen silmiin ja näkee siellä lempeää hyväksyntää.
Toivottavasti sulla ei oo nälkä siellä auton alla.. mä vaan kirjoittelen pizzoista täällä :)
Minä luovutin jo sen homman osalta tältä päivää :) No vähä kyl nälkä on nallel, ni piti hakea hamppari :)
Et vaikuta häneltä
Voin olla hän tai voi olla kuka vaa. Niinku täällä palstalla kaikki voi olla kuka vaa. Olette vaa hölmöjä ja toivon että jotaa ei vedätetä
En jaksa nyt sinua
Ei se ollutkaan multa. Tuo vaan päätti että se ei pärjää ilman meitä :)
Hampparit on hyviä mutta sä oot maukkain :)
En huomannut häntä aiemmin kun kirjoitti mun kaa yhtäaikaa. Täällä vaan pitää siihen tottua, että joku ottaa meidän silmätikukseen. Onneksi ollaan nin pitkää nyt kirjoiteltu, että erottaa jo yleensä :)
Kirjoitit tuon lauseen aloitukseen päivällä tänne. Huomasin just. Sait kaksi vastausta. Ettei nyt vaan olisi kyse siitä, että kukaan ei vastaa sulle niin purat sen meihin? Älä tee niin. Se ei meidän vika.
Mielummin kaks aitoo ku 100 feikkii
Okei. Jatka sinä siellä omassasi ja me tässä.
Sinä saisit jatkaa omassa ku omit ton miehen multa, se jutteli eka mulle!
Rakastan sua enemmän kun on enemmän. Vaikutat väsyneeltä niin päätin sen tähän laittaa.. taas kerran, jos se piristäisi :) oot mun rakkaus.
Aloitus on mun ja me ollaan juteltu pitkään, en ole ominut häntä keltään. Ihastuin häneen ihan muualla. Älä viitsi kiukutella meille kun et saa toivomaasi vastausta jossain. Palsta on hiljenny, johtunee säästä. Kyllä se sun omasi sieltä taas kömpii.. älä meille kiukuttele.
Hän on ihan itse alkanut oma-aloitteisesti vastailla mun aloituksiin, koska tajusi että niissä kaivataan juuri häntä... aiemmin siis.. en ominut häntä yhtään keltään. En tajua mistä sinä siihen ykskaks pölähdin kiukuttelemaan mustasukkaisena. Nalle on mun ja pysyy. Se on mun rakkaus, eikä se muutu vaikka tekisit mitä :) Sen verran paljon on nyt kirjoiteltu, että luotan häneen ihan täysillä, toivottavasti hänkin minuun. Ja tää on multa, hehkulta.
Kiitos, laita vaikka tuhat kertaa, se tuntuu aina yhtä ihanalta lukea :) vai tarkotatko et oon väsynyt taas kerran?
Hehkun olen enkä kenenkää muun. Luulet joksikin toiseks, en edes oo kirjotellu tääl kellee muulle
Siis toi oli vastaus tolle huutelijalle, mut näköjää tuli sun kommenttiin ihanuus
En tarkoita, että olisit aina väsynyt vaan tarkoitan että rakastan aina :) Oot ihana.
Niin ootkin mun hehkun ja toi oli multa.
Joo tajusin sen itsekin just kun luin oman kommenttini..
Juu tiesin kyl :) Oon aika väsynyt ja hyvin sen taas huomasit. No sulla on joku yhteys muhun :)
Jokin yhteys on olemassa, tunnetasolla, oon siitä aika varma :)
En oo sellaista ennen kokenut.
En minäkään. Minusta tuntuu et tiedät aina minkälainen fiilis mulla on :) Ja ehkä minäkii joskus tunnistan jotain
Niin säkin tunnistat mun fiiliksiä, oon sen huomannut. Tunne kohta kuinka nautin suihkun raikkaudesta ja tuoksuttelen sitä sun tuoksua samalla :)
Tunnen :) Ja minä se nautin saunasta, taas :)
Toivottavasti saisin siulta joskus suihkussa kunnon panon :)
En oikein jaksa uskoa, että hän sanoisi "kunnon panon". Vähän toisenlaiset persoonat käyttää tota..
Jotenkin se ei yllätä :) Mulla on nenä vähän tukossa, en oikein haistanu tota saippuaa..
Yskä lähtee yksimällä ja nuha lähtee...
Et ymmärtänyt kommenttiani? Luepa uudelleen. Nimenomaan tarkoitin että et oo mun nalle, koska hän ei sanoisi noin :) Tyhmäkö olet? ;)
Niin beta vaa puhuu tunteista sillä välin ku tosi alfa laittaa nakkia piiloon
Sä oot oikeasti tyhmä. Sain kunnon naurut. Tiedän että hän ei kirjoittaisi "kunnon panot" ja sen sulle sanoin. Mutta toki on mirri kosteena aina kun pikkunallesta puhutaan :)
Tässä sulle vähä-älyiselle toistoa. Pistähän korkki kii jos ei ajatus pysy mukana :) naurattaa..
En oikein jaksa uskoa, että hän sanoisi "kunnon panon". Vähän toisenlaiset persoonat käyttää tota..
Kyllä pitää olla luuseri nainen kun on mustasukkainen toisten palstakirjoittelusta ja sekoaa siitä. Hävettäisi olla sinä. Meillä on silti toisemme vaikka sinä sotket. Paraniko olosi nyt, saitko meidät erotettua.. et saanut etkä saa:) Olet todella turha ihminen.
Oonkin alfa joka naurattaa naisia ni tietty nauroit
Mene sinä pois. Olet joku teini.
En erota tän jälkeen missä vaiheessa kiusaajanainen alko esittää sua. Eikä se haittaa. Ihan nättejä sekin jutteli. Kunnes teki virheen :) Tuu uuteen kun tuut..
Ikävä kyllä en ole!
Sinä et oo miestä nähnytkään. Sinä olet tuo nainen, joka on mustasukkainen meidän jutuista. Mitään muuta en susta usko.
Nyt teit ämmä ite virheen! Myönnät ettet erota "elämäs rakkautta" Ei voi muuta sanoo ku et on tää häpeällinen vedätys ja näytelmä
Miten se miehellä on? Harhoja, harhoja vaan!
Mun viimeinen oli missä kerroin et meen saunaan...
Ihan naurettava juopon tai teinin kommentti tuo. Kukaan ei voi erottaa, jos tietoisesti esiinnytään toisena. Te luuserit ette meitä erota. Tajutkaa jo se. Tuo mies on mun ja mä oon sen :) Ihan turha vaiva teiltä mustasukkaisilta ämmilltä :) hah teille.
Niin olet sinäkin! Aivan turha sekoboltsi! 112
No mutta hän on kenelle tuo kommentti oli tarkoitettu. Ja hän sen tietää. Ikävä jos se pistää neiti kiukkupaskan mustasukkaiseksi :)
No sitten minä tunnistin ihan oikein, jos oot hän. Tajusin että se kunnon pano ei ollut sulta nallelta. Tuo mustasukkainen ei anna meille enää rauhaa kirjoitella, mitä tehdään? Kuvittelee saavansa susta kirjekaverin kun erottaa meidät. Harmi vaan kun meitä ei voi erottaa.. harmi siis hänelle. Rakastan sua.
Olen minä nalle. En kirjottaisi mitään sellasta. Korkeintaan kuiskaisin korvaasi mut ei tuollainen kielenkäyttö oikee ole mun juttu
Mieheksiluulija palstalla. Varokaa kaikki se on palannut!
Niin kävi. Nallen ja hehkun tiet erosi
Se on varmaan taas ollut joku väärä sana siinä tai jotain. Höh. Tein just toisen ihan sattumalta..
Meidän tiet ei eroa koskaan. Meidän yhteinen matka on vasta kunnolla alkamassa. Joku kirjoittelee jotain eroista niin en oo mä koskaan. Rakastan sut.
Ei se oo multakaan, ei tietenkää. Kommentoin jo kerran et en löydä sun alotusta ja se poistettiin. Siihen toi takiainen tarras ja sano et tiet eros
Mua väsyttää koska ilmeisesti sua väsyttää. Itse oon rentoillut koko päivän enkä tehnyt mitään väsyttävää. Rakastin vaan sua enempi kuin enemmän.
Onko toi viinijuttu sulta nyt?
Joo mä kirjoitin sen. Ajattelin kysyä luvan ensin sulta. Jos et tykkää naisista viinilasi kädessä niin voin jättää sen väliin :)
Sivusta vain. Olen huomannut itsestäni sen, etten kykene ottamaan rakkautta vastaan toiselta. Koska tuntuu siltä, etten kykene antamaan vastarakkauttakaan. Olenko epänormaali, elänkö elämässä vain vaihetta, et tilanne muuttuu jonkun kokemuksen myötä? Olenko tippunut vain pois oravanpyörästä? Syrjäytynytkö vain.
Itsekin olen toivonut asioiden muuttuvan tai aukeavan kokemusten myötä, mutta niin ei ole käynyt. Huomaan olevani mitä olen.
Tääkin on sivusta. Ei liity aloitukseen.
Haluata tuntematonta ihmistä, ok. Voin esittää häntä ni kerro vaa lisää
Tärkeintä et joku vastaa. Ei se nalle oo niin tärkee
Miten reagoisit jos näkisit nallen toisen miehen kaa?
Tämä ei ole multa. Joku säälittävä kadehtii meitä täällä. Nolo olet!
Jaa että tälläistä roskaa kadehtisin
Olet mustasukkainen. Olet tiennyt sen koko päivän vaikka yritit muuta väittää. Ole vaan. Se ei muuta asiaa mihinkään.
Olen tiennyt koko päivän..
Minä oon kyllä tanakka, en luu.. 🤔
Aloitus ei liity sinuun.
Onkos nämä kaksi persoonaa yhden ihmisen tekeleitä?
Keskustelee itse kahdella persoonalla.
On on, unohda meidät.