tunnen olevan minulle sielunkumppani, hän jonka olen tuntenut yli puolet elämästäni ja vain hänen kanssaan voisin olla romanttisesti. Kaikki muut näen pelkästään kavereina. En aio käydä enää illanvietoissa, koska ei kiinnosta tutustua keneenkään. Näin minä olen ajatellut siitä lähtien kun aikoinaan erosin. Kaksi kertaa tapailin uusia ihmisiä ja hyvin nopeasti koin, ettei se ole minun juttuni ja siksi lopetin illanvietoissa käymisen.
On yksi jonka
Anonyymi
4112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No mikset sitten ota siihen mieheen yhteyttä?
Itse asiassa otin, mutta siinä vaiheessa kun pidin häntäkin vain kaverina. Hän tiesi sen, koska olimme aiemmin keskustelleet menneeseenkin liittyvistä asioista. Ei minun maailmani siihen kaadu jos en elä elämääni hänen kanssaan ja toivon, että hän löytää itselleen uuden sopivan kumppanin.
Nyt putosin kyllä kärryiltä, sori. Siis koet hänet siis miehen sun sielunkumppaniksi mut ei tiedä oikein itsekkään näköjään onko sulla romanttisia tunteita häneen vaiko ei, kun olet hänet jo pudottanut kaveritasolle. Vai enkö nyt ymmärtänyt kirjoituksesi pointtia??
Hannalta Tuomolle pus ja pus