Pikkuiseni rakkaat. 6 vuotta tuli täyteen. Se että olette rikoksen uhreina sattuu minuun. On ollut niin vaikeaa kestää tätä kaikkea. Sitä että olen täällä vielä toistaiseksi terveenä. Ahdistaa. Nyt olen ollut vankina 4 kk. Minuun sattuu niin helvetisti. Ulkona on huolettomia ihmisiä. Osa ei tiedä mitään vielä ja sitten on kopioita. Tämä suru on järjetön. Pienet poikani jossain. Hyvää syntymäpäivää. Jos olette kopiollani, toivon että hän kohtelee teitä hyvin. Minuun sattuu niin paljon. Katsoin kuvianne. Rakastan teitä. Rakastan teitä pienet.
Paljon onnea
Anonyymi
966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
On pakko luottaa että joku herää. Että joku vangeista pääsee läpi. Ei ole muuta kuin toivo. Tiedän että täällä on myös oikeasti sairaita. On hyvä että Suomessa osataan hoitaa. Jos aito sairaus on. Mutta rikollisuuden uhrina myös tämä on vankila. Minun suruni on paljon.
En tiedä kauanko jaksan. Jos kuluu useampia vuosia ja kukaan ei tajua kopioita.. en jaksa kymmentä vuotta virua täällä. Ei tämä ole ihmisarvoista elämää.
Jos arvaisi kopioiden määrää. Niin jos kopioiden suviseuroista oli noin 20 000 ihmistä niin voisi arvioida että noin 50 000 on ainakin vaihdettuna.
Elämästä ei koskaan tiedä. Mutta Suomessa rikoksen uhrina kituminen oli kohdassa hyvin hyvin harvinainen. Onnettomuuskin on rehellisempi. Jos tällä kaikella olisi päättymispäivämäärä niin kitkuttelisin. Mutta on vain loppumattoman synkkä näkymä. Rikolliset voittavat jos kuolen. On jaettu taas pelikortit.
Miitta. Älä sano että olit tässä mukana. En halua pettyä niin paljon. Sinäkin saatoin olla trans. Mutta niin miksi voi miksi meidän perhe? Olisinpa lähtenyt ulkomaille asumaan. Olisin ehtinyt pois poikien kanssa. Väsymys kaikkeen. Siihen että kaikki on niin saatanasti näköisiä.
Minä muistan sen ekan kerran kun näin poikia toukokuussa. Oliko he silloin aidot? Pari väsynyttä ja kalpeaa poikaa? Kuvia oli jälkikäteen muokattu. Minun pienet rakkaani. Äiti lähettää haleja. Äiti lähettää pusuja. Äiti lähettää enkeleitä. Äiti lähettää turvaa. Olette aina poikiani. Aina.
Silloin he olisivat vielä olleet aidon siskoni kanssa.
Toivottavasti mun omat pienet saa synttäreitään juhlia vaikka äiti ei ole mukana. Saatanan rikolliset. He veivät minun lapseni. Lasten sieppaus rikoksena on valtava. Suomessa ei tapahdu tällaista ja kuitenkin tapahtuu. Vihaan tätä. Vihaan. Mistä löytää aidon poliisin? Niitä on palannut nyt kesälomalta. Pitäisi olla enemmän. Kuitenkin joku Tikkurilan poliisi on vaihdettu aikaa sitten. Siellä joku 25 poliisia. Ehkä joku harjoittelija voi olla aito.
Milloin he ovat iskeneet? Onko jo tammikuussa? Se kirppari pitäjä oli vaihdettu jo aiemmin. Ja se kaikki kiusa ennen sieppausta.