esiintyymispelko

En oikee tiiä kuuluuko tänne mut oon just alottanu ylä-asteen ja lievästi sanottuna ESITELMÄT AHISTAA!! nii vinkkejä siihe? ja onks niit esitelmii pakko tehä vaa voiks vaa sanoo ettei haluu esittää?
1141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikäli esitelmän pito tuntuu mahdottomalta, on syytä käydä lääkärin puheilla. Heillä on lääkkeitä tuohon vaivaan, joista parhaita ovat Propral ja Oxepam.
Tuolla kombinaatiolla pidät minkä tahansa esitlmän vaivatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En oikee tiiä kuuluuko tänne mut oon just alottanu ylä-asteen ja lievästi sanottuna ESITELMÄT AHISTAA!! nii vinkkejä siihe? ja onks niit esitelmii pakko tehä vaa voiks vaa sanoo ettei haluu esittää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu