House mikroaaltouuni MW1720S

Anonyymi

Ostin mikroaaltouunin, kuuluuko sisälle syttyä valo kun luukun avaa?

7

4502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä. Yleensä mikroaaltouunin sisätilaan syttyy valo, kun luulun avaa.

    • Anonyymi

      Ja myös kun se on päällä niin ikkunasta näkee kun lautanen pyörii ja valo palaa.

    • Anonyymi

      Taisit ostaa vahingossa nukkekodin. On hienoja nykyään kun on valot ja kaikki.

    • Anonyymi

      Asiakaspalvelulta saadun tiedon mukaan on malleja joissa valo palaa vasta kun lämmittää tai sulattaa ......

      Ilmeisesti tärkeää säästää energiaa, vasta lämmittäessä palaa....

      Muistattehan keittää kanamunat 5 min vesi kiehuu ja tämän jälkeen levy pois päältä. Kattila jätetään liedelle kuitenkin vielä 2 - 7 min, maun mukaan.

    • Anonyymi

      Oletan, että laitteessa on sisällä valo silloin kun se on käynnissä (ettei kyseessä ole sellainen karvalakkimalli josta valo uupuu kokonaan)? On tosiaan harmillista, että kaupassa ei yleensä voi testata miten mikrouunien valo käyttäytyy kun luukku avataan. Omasta mielestäni parasta olisi, että se toimisi niin, että jos ajastimessa on aikaa niin valo syttyy, muuten ei. Tällöin oven voi käytön jälkeen jättää raolleen sisälle kertyneen kosteuden tuulettamiseksi ilman että valo turhaan palaa. Entinen mikroni toimi juuri näin, mutta nykyinen valitettavasti ei. Siinä valo ei pala koskaan jos ovi on auki - tuo on tietenkin huono, jos haluaa hämärässä tarkistaa kuumennettavan annoksen tilannetta.

      • Anonyymi

        Jep, valo palaa vain käydessä mutta muuten oikein hyvä vehje. Kyllähän sitä jotain näkee kun keittiössä kuitenkin hyvät valot.

        Mukavaa on lisäksi käytössä että kilahtaa kerran eikä piipitä pitkään ruoan valmistuttua.

        Nopea ja kätevä käyttää lämmitykseen (toisinaan sulatukseen), ei mitään turhia hömppäominaisuuksia. Edullinen vehje.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jep, valo palaa vain käydessä mutta muuten oikein hyvä vehje. Kyllähän sitä jotain näkee kun keittiössä kuitenkin hyvät valot.

        Mukavaa on lisäksi käytössä että kilahtaa kerran eikä piipitä pitkään ruoan valmistuttua.

        Nopea ja kätevä käyttää lämmitykseen (toisinaan sulatukseen), ei mitään turhia hömppäominaisuuksia. Edullinen vehje.

        Takuu näyttää olevan 2v.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      136
      4644
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      165
      3826
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      114
      3556
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      43
      2881
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1816
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      40
      1628
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      26
      1269
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1241
    9. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      44
      1199
    10. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1183
    Aihe