Miten te muut masentuneet kestätte eläkkeellä oloa? Itsellä työ oli kaikki kaikessa ja nyt eläkkeellä elämä on vain ihan tyhjää 😔
Eläkkeellä olo
5
268
Vastaukset
- Anonyymi
Voithan sä mennä töihin jo on työkuntoinen.
- Anonyymi
Niin oli minäkin työorjentoitunut, mutta nautin kyllä eläkkeellä olosta. Se kyllä edellyttää, että on jotain harrastusta ja toimintaa ympärillä. Meikäläisen alkumetrit olivatki kiireisiä, kun oli pari lastenlasta, joita hoitelin niiden äidin apuna. Lisäksi tsupin heille erinäisiä asioita kuten kävin kaupassa ja lasten kanssa puistossa.
Moni eläkeläinen kuuluu johonkin yhdistykseen, jossa on toisia samanmoisia. Saattavat ulkoiluttaa mm. vanhainkodin asukkaita tai aloittaa ystävyystoiminta. Esim.
https://www.punainenristi.fi/vapaaehtoiseksi/ystavatoiminta/
Neljän seinän sisällä voi tulla dorkaksi.- Anonyymi
kaikista ei ole siihenkään eli mihkään sosiaaliseen toimintaan jossa ulkoiluttaa vanhuksia. Joillaki menee sosiaalisesti niin huonosti. Puhun itsestäni. oon syntymästä asti ollut epäsosiaalinen ihmisolento.
- Anonyymi
tietenki hyvä asia jos jotkut uskaltaa.
- Anonyymi
mä oon niin arka kun ala asteella oli eräs antti joka pyysi mua hänen syntymäpäiville kun lähetti minulle oikein kirjeen jossa kehui minua hyväksi tyypiksi niin enhän minä sitten uskaltanu tulla hänen luo synttäreitä juhlimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578970IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676