Naantalissa kauppa on ennen käynyt ihan hyvin, mutta uuden tilaston mukaan tilanne on täysin muuttunut, omakotitalojen kauppa on hyytynyt jo aikaisemmin, nyt myös kerrostaloasuntojen kauppa sakkaa pahasti..
ASUNTOKAUPPA ROMAHTANUT
7
127
Vastaukset
- Anonyymi
Naantalissa on muutenkin asunnot hinnoiteltu vedätyshintoihin. Ylihintaa yritetään saada, mutta nyt ostajien mitta on tullut täyteen..
- Anonyymi
Aivan totta, on sitä lähikunnissa muuallakin taloja tarjolla. Naantalissa uusissa taloissa minitontit,pihaa ei juuri ole. Keskustan alueella viheralueita ei yhtään talojen välissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan totta, on sitä lähikunnissa muuallakin taloja tarjolla. Naantalissa uusissa taloissa minitontit,pihaa ei juuri ole. Keskustan alueella viheralueita ei yhtään talojen välissä.
aika lyhyt matka on viheralueille. Puistotie on kiva promenadi pasteerailla käsikynkkää naisensa kanssa kirkolle päin. Luolalanjärven alue luontopolkuinensa ihan siinä keskustan kupeessa. Tottakait kapungin liikekeskustan pitääkin olla tiukasti rakennettu. Eihän keskusta-aluetta muuten tunnistaisi downtowniksi. Varsin minikokoinen downtown. Kortteli tai pari.
- Anonyymi
Kapitalistit repii puistotkin paljaaksi lidlin lähellä. Luonto tuhotaan, kuten asuntomessualuekkin...
- Anonyymi
Naantali ei ole enää mitenkään trendikäs asuinalue, Vuokrakasarmien tulo sakkasi alueen maineen totaalisesti. Narkkarit ja juopot veivät koko vetovoiman mennessään.
- Anonyymi
Lisää on tulossa kunkan vuokrakerrostalot valmistuvat. Raision kanssa tehty taakanjakosopimus velvoittaa näin toimimaan..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232473Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531763Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111094Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2981044- 259982
- 146893
- 56864
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110759- 46745
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8728