Naantalissa kauppa on ennen käynyt ihan hyvin, mutta uuden tilaston mukaan tilanne on täysin muuttunut, omakotitalojen kauppa on hyytynyt jo aikaisemmin, nyt myös kerrostaloasuntojen kauppa sakkaa pahasti..
ASUNTOKAUPPA ROMAHTANUT
7
152
Vastaukset
- Anonyymi
Naantalissa on muutenkin asunnot hinnoiteltu vedätyshintoihin. Ylihintaa yritetään saada, mutta nyt ostajien mitta on tullut täyteen..
- Anonyymi
Aivan totta, on sitä lähikunnissa muuallakin taloja tarjolla. Naantalissa uusissa taloissa minitontit,pihaa ei juuri ole. Keskustan alueella viheralueita ei yhtään talojen välissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aivan totta, on sitä lähikunnissa muuallakin taloja tarjolla. Naantalissa uusissa taloissa minitontit,pihaa ei juuri ole. Keskustan alueella viheralueita ei yhtään talojen välissä.
aika lyhyt matka on viheralueille. Puistotie on kiva promenadi pasteerailla käsikynkkää naisensa kanssa kirkolle päin. Luolalanjärven alue luontopolkuinensa ihan siinä keskustan kupeessa. Tottakait kapungin liikekeskustan pitääkin olla tiukasti rakennettu. Eihän keskusta-aluetta muuten tunnistaisi downtowniksi. Varsin minikokoinen downtown. Kortteli tai pari.
- Anonyymi
Kapitalistit repii puistotkin paljaaksi lidlin lähellä. Luonto tuhotaan, kuten asuntomessualuekkin...
- Anonyymi
Naantali ei ole enää mitenkään trendikäs asuinalue, Vuokrakasarmien tulo sakkasi alueen maineen totaalisesti. Narkkarit ja juopot veivät koko vetovoiman mennessään.
- Anonyymi
Lisää on tulossa kunkan vuokrakerrostalot valmistuvat. Raision kanssa tehty taakanjakosopimus velvoittaa näin toimimaan..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791