Lapsiautoijat

Eräällä lahkolla "tapana" antaa lapsille auto ym. Moottoriajoneuvot ajeltaviksi.
16118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Joensuulainen pulleamahainen Mika Sorsa on tuonut skuutit Varkauteen?
Näkee, että herra toimitusjohtaja on vedättänyt itseään myös skuutilla!
Tiistaina oli jo jätettyjä skuutteja kevyenliikenteenväylällä hylättynä?
Tuleepa tungosta , kun osaamattomat autoilijat, jalankulkijat , vaunujen/rattaiden työntäntäjät ,invamopot ja vielä skuutit painaa samaa kaistaletta?

Ajorata /katu on autoille ja myös yli 12 vee oleville skuuttailijoille.

Äänestä
  • Joko ne pennut keulii skuuteilla?
    Piparia ei tarvitse myydä paljoa, kun skuutti maksaa niin vähän.
    Niin, pitäähän siihen olla puhelin, kun maksaa skuutit..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joko ne pennut keulii skuuteilla?
    Piparia ei tarvitse myydä paljoa, kun skuutti maksaa niin vähän.
    Niin, pitäähän siihen olla puhelin, kun maksaa skuutit..

    Bensarahaa on saatava vaikka mistä ei muuten ajella aamutunneille saakka.
    Entäs jos bensarahaa löytyykin aamutunneille, kun toiset nukkuu

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Bensarahaa on saatava vaikka mistä ei muuten ajella aamutunneille saakka.
    Entäs jos bensarahaa löytyykin aamutunneille, kun toiset nukkuu

    Alaikäiset rällää mönkijöillä ja mopoilla keskellä yötä, hyvin sillä lahkolla kasvatus menee.

    Äänestä

Lapset liikkumaan?
Lihomaan lapset, kun ei tarvitse itse tehdä mitään, kun olla vainedettävänä.
Liian halpa on akuutti vuokraus- toivottavasti ei tule päävammoja ym.

Äänestä

Melkoinen pulla-mannekiini tuo Joensuun potkulauta setä.

Äänestä

Pohjanmaalla lapsiautoilija ajoi sisarensa pahoin nurin?

Äänestä
  • Milloin Varkaudessa?

    Äänestä

Näillä suurperheellisillä on aivan yleistä, että pienokaiset juoksentelevat maantiellä ilman valvontaa.

Äänestä

Miksi ei huolehdita jälkeläisistä, jotka ovat yhteiskuntaan kelpaamattomia. Heidät jätetään veronmaksajien maksettaviksi ja huollettavaksi.

Äänestä

Lestat on todellisia häiriköitä. Ei välitetä vaikka jälkeläiset vaarassa.

Äänestä

Uutta suoleen kun vanha kuolee. Suvikset vasta ensi vuonna.

Äänestä

Kolmevuotias lapsi kuoli Kempeleessä liikenneonnettomuudessa
Pienen lapsen kuolemaan johtanut onnettomuus tapahtui keskiviikkona puoli kuuden aikaan iltapäivällä.
Poliisi tutkii tapausta liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemantuottamuksena.Poliisi tutkii tapausta liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemantuottamuksena.
Poliisi tutkii tapausta liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemantuottamuksena. ALEKSANTERI PIKKARAINEN
Tekijän kuva
Atte Lehtonen
[email protected]
Eilen klo 23:52
Kolmevuotias lapsi on kuollut keskiviikkona liikenneonnettomuudessa Kempeleessä. Asiasta tiedottaa Oulun poliisilaitos. Poliisin mukaan liikenneonnettomuus tapahtui kello 17.35.

Lapsi oli kohtalokkaan onnettomuushetken aikaan liikkeellä potkupyörällä. Naapuritalosta liikkeelle lähtenyt autoilija ei havainnut potkupyörällä liikkunutta lasta, joka oli vanhemman valvonnassa. Autoilija ajoi lapsen päälle.

Sairaankuljetuksen ja pelastuslaitoksen ponnisteluista huolimatta lapsi todettiin menehtyneeksi.

Poliisi tutkii tapausta liikenneturvallisuuden vaarantamisena ja kuolemantuottamuksena. Alkoholilla ei poliisin mukaan ollut osuutta tapahtumassa

Äänestä

Vatipäät valvoo.

Äänestä

Lesta on lesta, vaikka voissa paistaa.

Äänestä

Vatipäitä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eräällä lahkolla "tapana" antaa lapsille auto ym. Moottoriajoneuvot ajeltaviksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu