Remtoiminen

Anonyymi

Toivottavasti olisi tässä kunnassa opittu jo entisistä remonteista se ettei uudella maalipinnalla kun siirretään ongelmat eteenpäin..täytyisi ymmärtää ja ottaa vakavasti vaihtaa uudet seinäelementit ,keittiökalusteet ,pesuhuoneiden täysi remontoiminien ,lattioiden vanhat muovimatot pois liikkuneen ettei tule voi päästöjä huoneilmaan....täällä on jo pidemmän aikaa vetäydy maalit vanhojen jopa 3kerrosta olevan tapetin päälle purkamatta seinäelementtejä...ikkunapokiin on lisätty vaan maalia kun koko ikkunat menisi uusiksi ja ikkunoiden yläpuolelle kunnolliset ilmanvaihto pelkkä talotuuletin ei riitä kun huoneet on pieniä. Ja sitten salaojaputkiin sadevesiviemärivesi valuu rakenteisiin no juuri ihme että rakennukset pilaantuu..alapohkan juuressa kasva rehottaa nurmikot ..jep..kyllä ok-taloja omistajat pitävät talonsa reunat puhtaina ja ylimääräiset puut poissa jotta juuristo ei kasva alspohjassa.. Paljon on parannettavaa että saataisiin ilmastollisesti puhtaampia asuntoja..en ihmettele Yhtään ettei Polvijärvellä ole halukkaita muuttamaan kun rakennukset ovat todella huonossa kunnossa ja se, raivsusahalla rakennusten reunojen siistiminen on naurettavaa..olisi paljon tärkeämpääkin..

0

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        271
        3376
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        103
        1673
      3. 66
        1233
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        199
        1067
      5. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        57
        1033
      6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        50
        976
      7. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        63
        961
      8. Israel euroviisujen 2.

        Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
        Luterilaisuus
        199
        871
      9. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        42
        807
      10. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        782
      Aihe