Jutun etenevän mitenkään? Toivotko minulta jotain lähentymistä vai aiotko itse?
Mies haluatko tämän meidän
Anonyymi
551283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Aloittaja jatkaa. Tiedät kyllä, että minulle ei ole vaikeaa lähestyä sinua. 😅😅 en kuitenkaan kehtaa jos en saa jotain tunnistetta että juuri sinä haluat minun lähestyvän.
Kehtaat sä. Lähestyisin sua mutta en tiedä miten sen tekesin. Sun se on helpompi tehdä mutta myös mä teen sen kun saan taas mahdollisuuden. Viimeksi olin kuitenkin jo vähän rohkea?
Kuvittelen että meillä oli jo sovittuna jotain. Jos nyt viimein uskaltaisin. Olet kyllä millin päässä käynyt, eikö se riitä?😂
Kuinka rohkea? Sivusta.
Olisihan se kiva jotenkin. Jospa lähestyisit häntää heiluttaen.
Älä pilkkaa. 😔
Ei se ollut tarkoitus olla pilkkaa, anteeksi. Tarkoitin sillä hyvää. Se oli ehdotus, että jos sinä lähestyisit, jos olet rohkeampi.
Nukkumatti tulee kop kop
Älä vaihda puheenaihetta. 😐
Hyvää yötä mulkaon unilääke
Ok. Hyvää yötä.
Jos olisit se nuorempi nainen, jonka kanssa edellisen kerran viime perjantai-iltana nähtiin ja melkoiset katseet siinä ohimennen lähietäisyydeltä vaihdettiinkin, niin arvostaisin kovasti, jos hän tulisi puolitiehen vastaan.
Tiedän kyllä, että hänkin voi niin päättäessään lähestyä, koska alkukesästä hän jo kerran teki eräänlaisen "lähestymisen". Sisukas mimmi. En tosin vielä silloin arvannut että se saattoi olla joku lähestyminen, vaan arvelin sen olleen vain ihan tavallista ystävällisyyttä. Koska vasta sen jälkeen aloin tarkkailemaan merkkejä, että voisiko hän muka olla kiinnostunut.
Puolitiehen vastaan tuleminen voisi siinäkin mielessä olla hyvä juttu, koska hänellä on yleensä aina yksi tai useampiakin henkilöitä seurassaan, kun toisiamme nähdään.
Semmoisessa tilanteessa ei itselleni tulisi mieleenkään yrittää mitään lähestymistä, koska ensinnäkin olen sen verran ujo ja introvertti. Ja toisekseen en voi koskaan olla varma, kokisiko hän itse tilanteen sopivaksi ollessaan jonkun toisen henkilön seurassa.
Ja muutaman kerran, kun olen hänet yksinään nähnyt, niin en tiedä onko hän vain ujostellut, vai muuten vain ollut huomioimatta minua mitenkään, niin ei sekään saa siinä tilanteessa uskomaan, että hän haluaisi jotain lähestymistä sillä hetkellä.
Eli vaikka "tikusta asiaa" samaan tyyliin, kuin silloin alkukesästä ja jos hän ei samantien poistu takaisin takavasemmalle, niin siinä voisi olla toimiva resepti ja päästäisiin juttusille.
Lähesty vaan, itse en osaa vaikka haluaisin
Aina ei voikkaan lähestyä, vaikka kuin mieli tekisi. Varsinkaan, jos toinen puoli huutaa nyt ja heti ton mä haluun ja toinen puoli sanoo mitä hel...siitä mitään tuu, mitä sen jälkeen kun lähestyy? Tuleeko itku, syvä katumus hetken ilosta vai ... "kinkkisiä hommia"
Voin sanoa sulle et älä lähesty. Sulla ei oo käsitystäkään.
En aijokkaan, mun suhteet on tuolla ulkona.
Rakas toivon sydämeni pohjasta.
Alan olla aika ... nyt jotain koodia
Ai minkä jutun ?
Ei mun toiveilla ja haluilla ole ennenkään ollut mitään merkitystä kenellekään. Ihan miten vaan siis.
Niin. Se on kovin ikävää jos syntymästä saakka kukaan ei ymmärrä, eikä huomioi sinua.
Kyllä se jäljen jättää jonka voi myöhemmin purkaa toisiin ihmisiin. Se on sitä aikuisuutta.
Joo haluan. Lähetä mulle viesti.
Joo toivon etenevän anonyymi johdattelujatrolli joka ei ole naista nähnytkään. Aion ottaa selvää tästä meidän yhteisestä tulevaisuudesta väijymällä selaimella ja sovelluksissa ja sitten kitisen kun responssi ei olekaan hyvä
Ding dong viri viri tööt tööt
Mehän ollaan edetty koko ajan, kuin etanat. :)
Ehkä ensi vuonna jutellaan jo :D
Voi olla, voi olla, kuka ties. Huominen on toivoa täys ja toivossa on hyvä elää. :D
Joo, ei mulla ole ainakaan mikään kiire ;) tätä menoa kyllä ehdin muuttamaan pois ja sitten ei nähdäkkään enää :D
Muuttamaan, mistä minne?
Eipä tuolla merkitystä :) hymyillään, kun nähdään!
Elän itsekin toivossa ja täälä on mukava elää. Täälä tapahtuu kaikkea mitä ei aina todeksi uskoisi
Kenen toivot vastaavan sinulle?
Tämä on pelkkää haaveilua, ei mitään vakavaa :)
R to R
Hilijaa hyvä tulloo...
Nosto, koska...
Pallo on nyt sulla.
Ei kyllä se on miehellä :P
Sain kasipallon. Mieheltä. Ei tarvi enää olla se, joka koettaa lähestyä. -sivullinen n
Lähestyikö mies sinua irl.?
Kyllä vaan.
Ei lähestynyt. Katseltiin vaan. Sivusta.
Trollimies se vaan jaksaa älyttää…
Nainen olen sivusta.
No voisitko hieman valottaa asiaa? Kertoisit etunimesi, ikäluokan ja paikkakunnan? Sitten olisi jo jonkinlainen hehtaarialue arvailla kenelle viesti on!)
Niin ja karvojen värit ja silmätkin sopisi kertoa
Joo
Haluaisin etenevän, mutta minä en voi lähteä sokkona ottamaan yhteyttä, mutta sinä voit.
Voit sä, tiedät että mun vastaus on aina sulle kyllä.
Kyllä mä haluan. Hänen kanssaan siis.
Voin sanoa täysin samaa.
Tämä. Ei tähän muuta voi todeta.
Mä toivon ettei mies vastaa näihin muiden tekemiin aloituksiin vaan raportoi mulle suoraan pitämisestä. Nyt exit ja loppu täällä.
En ole mies vaikka väittävät ja olen rakastunut. Haluan meidän jutun etenevän. Toivon että se lähestyy mua vielä kerran. Yhden kerran jo yritti mutta minä en sitä ymmärtänyt kun tääläkin väittävät mieheksi niin voi olla että meissä on jotain samaa
Olet jo pahoinpidellyt minut ja kysyt vielä tätä?