Eli äiti ei tajuu sitä et mie kasvan jo isommaks teiniks jolla on alkamas murrosikä nii aina alan raivoo sille ku se hokee samoi asioita ja ku kysyn miks se on sellanen super ärsyttävä ja rasittava nii se on mun syytä, on niitä hyvii hetkiiki mut äiti on mun mielestä aina välillä aivan peestä ja se tekee aina kaiken niin et en saa vaikuttaa asiaan yhtään. Niinku pliis äiti kohta tämä tyttö on 11 %, Fakin äiti oikeesti ku ei voi ymmärtää ja se kysyy tyylii samat asiat jotai 5kertaa päiväs ja aina keskeyttää kaiken mitä oon tekemäs, haluun ihmisen jolle voin oikeesti kunnolla raivoo äitist🙄
En keksi otsikkoa 123 xd
2
217
Vastaukset
- Anonyymi
11v siis eikä 11% xdd
- Anonyymi
Harrastus. Joku fyysinen jossa voi purkaa ja purkautua liikunnalla. Ota sellainen. Se pelastaa sinut nyt.
Psyykkinen kehitys on sellaista, että sitten kun te ette mahdu enää samaan asuntoon, olet velvollinen muuttamaan omaasi. Niin se on kaikilla. Kun koti alkaa ahdistaa niin on aika mennä eteenpäin. Siihen asti kannattaa elää sovussa ja rakkaudessa. Äidilläsi voi hyvin myös olla vaikeaa joten älkää rasittako toisianne. Auttakaa toisianne niin se on kummallekin hyväksi. Ja älä unohda harrastusta! Jalkapallo? Uinti? Miekkailu? Tennis? Sulkapallo? Joku itsesuojelu (karate-judo tms)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564214SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2874108Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1483606Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923535Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä773065Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312457Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161743- 371670