Juttua ei vaan kertakaikkiaan tuu... kaikki orastavat jutun alut loppuu siihen kun yritän väkinäisesti aloittaa juttelemaan jostain hiton vesisteesta tai helteestä. Sattuu sydämeen aivan helvetisti kun nytkin juttu kuihtuu kun olin tosissani rakastunut. Hyvin pian kohteeni huomaa kehnot sosiaaliset taitoni ja eipä siihen muuta tarvikkaan. Ei auta vaikka on ihan kohtalaisen näköinenki mies kun ei perhana osaa puhua... Siitä syystä mulla ei ole edes ikäisiäni ystäviä. Jos suruun voi kuolla se ei kohdaltani kaukana oo! On siinä Luojalla varmaan ollu lystiä tehdä tämmöinen luonnonoikku josta monet ehkä kiinnostuu mutta se loppuu muutaman keskustelun jälkeen. Toisinaan oon toivonu kun menee nukkumaan ettei enää aamulla heräis! Mitä virkaa tämmöisellä ääliöllä on josta ei ole kellekään mitään hyötyä pelkkää harmia vaan... Hyvää viikonvaihteen jatkoa vaan kaikille tulipahan avauduttua!
Terv: töskäri temmelsääri
Terv: töskäri temmelsääri
Vastaukset 13
Vanhimmat
En usko että tuohon mikään kaatuu, tsemppiä!"
Samaa mieltä. Usko itseesi! Jos olet hyvä ihminen!!!
Entäs jos hyppäisit sen väkinäisen juttelun yli? Pyydä hänet ulos ja annan toisen hoitaa juttelu. Jos nainen ihmettelee miksi olet niin hiljainen, vastaa että taidat olla rakastunut. Ja siinä vaiheessa nainen onkin myyty, jos sattuu olemaan yhtään ihastunut sinuun.
Kyllä pitäis osata puhua, hei luet tuon kirjoituksesi ääneen, niin huomaat jo puhelahjas, senkin homovekkuli.
Kiitos kaikille kannustavista viesteistä... Mukava huomata että on vielä ihania ja hyviä ihmisiä 😊
Juu. Kertokaa tuo hänelle, niin saat sydämen:)
Kyllä sinä osaat. Kun oikea sattuu kohdalle, juttua riittää.
Tuo on totta, jos on vaikeuksia kommunikaatiossa niin silloin se ihminen ei ole oikea. Silloin juttelukin sujuu paljon paremmin ja on sellainen toiveikas olotila, kun olisi tullut kotiin.
Tässä samanlainen. Useamman vuoden kun on ollut kohtuullista hiljaisuutta, tilanteet joissa pitäisi keskustella. Aivopähkinä menee jumiin ja kieli halvaantuu. Otsalohkossa saattaisi nähdä pyörivän ajatuksen juoksun :) mitään siellä ei sillä hetkellä kuitenkaan liiku.
¿ toisen sukupuolinen ¿
Jos ne toinen oikeasti pitää sinusta hän ei luovuta pariin takertelevaan sanaan. Jos puhe ei vaan tule hakeudu lähelle jos hän avittaa tilanteessa puheellaan. Voi olla että olet lähestynyt naisia joita et vaan kiinnosta.
Kokeile kysellä toisen elämästä ja kiinnostuksen kohteista. Jos et vaikuta yhtään kiinnostuneelta ei toinenkaa jatka juttuja . Äkkiä tulee vaikutelma että olet tyly. Etkä ole ainut jotka menevät lukkoon . Kyllä se omalla painollaan menee jos on mennäkseen.
Ihan yleistä sekä miehillä että naisilla ja kaikenikäisillä. Älä lannistu.
Ihminen, jolla on tunneälyä, tunnistaa kyllä ujon introvertin.
Nuori todennäköisesti olet ja elämä edessä. Ole oma itsesi vaan ja rohkeasti. Sellaiset ihmiset, jotka eivät ymmärrä, eivät ole sinun ihmisiäsi. Oikeanlaiset ymmärtävät ja antavat aikaa.
Puhuminen on siitä jännä, että toisten kanssa se luonnistuu ihan kuin itsestään ja toisen kanssa se ei onnistu millään, siihen vaikuttaa henkilökemia. Mä löydän harvoin erittäin harvoin ihmisiä joille edes kiinnostaa puhua vähänkin syvällisemmin, oiskihon tullut elämän aikana kaksi kolme sellaista, vaikka olenkin muuten sellainen läpäti lää😂.. mutta henkilökemia vaikuttaa ihan järettömän paljon..sit kun kohdalle tulee oikea ihminen, se luonnistuu ihan itsestään, ei tarvi miettiä mitä sanot ääneen, niin vaan menee.