Eli otsikon mukaisesti ottaa vähän aivoon oma saamattomuteni. Eli olin löytänyt oletettavasti itselleni oikein sopivan ja toimivan puoliliukuvan akselivetoisen paatin. Nykyinen on liukuva perämoottoripaatti, sinällään ihan toimiva, mutten ole sen meriominaisuuksiin aivan tyytyväinen enkä myöskään tiloihin. No, paatin hinta jo laskikin ja jäin odottamaan sen laskemista lisää, kyseinen Naantalilainen myyjä on tavannut näin syksyä kohden tehdä ihan kivoja alennuksia. Nyt ei niin käynyt, vaan joku muukin tajusi paatin erinomaisuuden ja osti sen. Ja nyt korpeaa,mutta ketä on syyttäminen :ihan vaan itseäni ja typeryyttäni ! Opetus on se, että jos joku miellyttää, osta jos se on mahdollista äläkä odottele !
Vit...taa...
Anonyymi
4
64
Vastaukset
- Anonyymi
Ei nyt ihan suurimmasta päästä elämänviisauksia. Leuka vaan rintaan ja kohti uusia pettymyksiä.
- Anonyymi
Ennustaminen on vaikeaa. Varsinkin tulevan.
- Anonyymi
Yleensä nää jotka "tietää" että kohta hinnat "rommaa" jää ilman.
- Anonyymi
Tätähän mä just ajoin takaa,että myönnän tyhmyyteni, odottaminen kostautuu eikä ole edes järkevä avautuminen... Eli pistin leuan rintaan ja lähdin kohti uusia pettymyksiä. Tosin yksi hyväkin asia seurasi : sain sanottua itseni irti tosi kusipäisestä duunista eräästä hoivakodista. Nyt tuo venekeissi tuntuu pelkältä pikku harmilta tässä onnen hurmiossa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999829Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537733Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956502SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515223HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074564