Asikkalassa surmattu taksikuski

Anonyymi

Enpä olisi osannut odottaa, että tulee tämäkin päivä vastaan kun tällainen tilanne tulee julki😥. Osanottoni uhrin omaisille ja läheisille.

Sopii toivoa, että kaikki taksifirmat Päijät-hämeessä sekä muissakin maakunnissa reagoivat tähän hankkimalla kuskeille tehokkaat lupavapaat pippurisumutteet/turvasumutteet työntekijöidensä turvallisuuden parantamiseksi.

Tässä vielä linkki juttuun: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5960e02f-78b3-40f8-ac4e-ae336e05e6d2

Terveisin lahtelainen taksikuski

15

5666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliiseja nähty anian tiellä tapahtuman jälkeen.
      Lähde: murha.info

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lähinnä kiinnostaa se onko tekijä vääksystä kotoisin vai sinne muualta muuttanut. Ja minkä ikäinen.

      • Anonyymi

        24 vuotias jolla taksin ajolupa.


      • Anonyymi

        Orimattilasta muuttanut.


    • Anonyymi

      Murhaajan nimi?

      • Anonyymi

        Jouni Sami


    • Sattumaako? Salosaaressa murhasi taksikuski 27.9.2009 Mikkelissä nuoren Sannan.

    • Anonyymi

      Taksikuski tappoi taksikuskin. Että sikäli....

    • Anonyymi

      Minna ja Annika olisiko aikaa minulle?

    • Anonyymi

      Runo: Elämän polkua olen kävellyt.Se polku on satuttanut minun sisintä.Elämän polulla on vastaan tullut asioita ,jotka saavat myös hymy huulille.Airinko ja sade pisarat ovat vaihtaneet paikkaa vuorotellen.Elämän polulla olen joutunut kokemaan jotain mikä satuttaa sisältä vielä.En ole tiennyt mitä tulen kohtaamaa elämän polulla.Elämäni juoksee eteenpäin päivät kiitää ohi.En aina saa niistä kiinni ,vaan elämä juoksee minä kävelen.Kuka voisi kertoa minulle ,miten minun elämä hymyilee.Elämän polulla olen joutunut pärjäämään ilman et kukaan auttaa minua.Elämä on näyttänyt,kuinka raakaa elämän polulla voi olla.Sydän on särkynyt elämän polulla ja saanut iskun.Miksi minun elämä ei voi olla yhtä ihanaa ,kun muiden.Elämän tiellä olen oppinut nauttimaan pienistä asioista.Ei elämän ihanuus tarvitse maailman kaikki kukat sinulle.Yksi ihana kukka antaa ilon.Nauti siis elämän pienistä hetkistä ,joka voi loppua milloin vain.Ikinä ei tiedä mikä päivä voi olla viimeinen.Elämän kirja ei kerro sitä minulle.En saa luettua sitä mistään.Nautin elämästä niin kauan,kun sitä elämää riittää.Ehkä huominen tuo minulle ilon jota elämäni tiellä olen kaivanut.

    Ketjusta on poistettu 51 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      146
      11311
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5840
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4503
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4296
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4152
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3196
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1679
    10. Hyvää yötä

      Joka päivä ajatuksissani, aarre. ❤️
      Ikävä
      39
      1592
    Aihe