Jukka Koskien on nyt bändin jäsen.

Anonyymi

SUPERSUOSITTU metalliyhtye Nightwish on kiinnittänyt basisti Jukka Koskisen viralliseksi jäsenekseen. Yhtye tiedottaa asiasta Instagram-tilillään.
– Meillä on ilo kertoa, että rakas ystävämme Jukka Koskinen on virallisesti nimitetty bändin jäseneksi. Olemme olleet äärimmäisen kiitollisia, kun hän on keikkaillut rinnallamme, ja on luontevaa kutsua hänet viralliseksi jäseneksi, yhtye kertoo tiedotteessaan sosiaalisessa mediassa.
https://www.is.fi/musiikki/art-2000009018608.html

13

1442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikea valinta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jukka taitaa viemärisoundin (alkaa 2:23) melko hyvin. Nyt ei muuta kuin Tuomas tekemään biisejä Jukan kyvyille.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Uuden levyn kappaleet aikalailla jo tehty joten tuskin uudelle levylle tulee mutta Jukkahan taitaa puhtaankin laulun ihan hyvin. Eli jännä jos ei joskus hänen ääntänsä käytetä. Viemärisoundiahan pääsis kokeileen ihan livenä kun vetäisisivät oceanbornilta muutaman kappaleen missä Vilska örisi aikanaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Uuden levyn kappaleet aikalailla jo tehty joten tuskin uudelle levylle tulee mutta Jukkahan taitaa puhtaankin laulun ihan hyvin. Eli jännä jos ei joskus hänen ääntänsä käytetä. Viemärisoundiahan pääsis kokeileen ihan livenä kun vetäisisivät oceanbornilta muutaman kappaleen missä Vilska örisi aikanaan.

        Ai laulaako Jukka K. myös puhtaasti? Oho, enpäs ole tästä tiennyt. Tai siis kai se taustana on Wintersunissa ollut, mutta siitä ei harjaantumaton korvani erota hänen ääntään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai laulaako Jukka K. myös puhtaasti? Oho, enpäs ole tästä tiennyt. Tai siis kai se taustana on Wintersunissa ollut, mutta siitä ei harjaantumaton korvani erota hänen ääntään.

        https://youtu.be/prv5xvD6UwE Tuossakaan ei täysin yksin laula mutta ehkä vähän saa kiinni mihin vois kyetä puhtaalla laululla. Taustoja pystyis laulelemaan ihan huolella.


    • Anonyymi

      Nightwish on metallimpi kuin koskaan, mutta ihan kaikki eivät ole ajan hermolla. Holopaisen mielestä Koskinen on tismalleen sopiva tyyppi bändiin, mutta eriäviä mielipiteitä on tottakai. https://www.youtube.com/watch?v=S9PxWC2iwrQ
      Wacken 2013 oli tuoreutensa, mutta bändi on kehittynyt sen jälkeen jatkuvasti. Jos kaipaa puuduttavia kitarasooloja, maailmasta löytyy tuhansittain niitä tarjoavia metallikokoonpanoja. Holopainen löytää varmasti paikkansa Koskisen äänelle, mutta hän ymmärtää antaa bändin uudistua ja hioutua kaikessa rauhassa.:)

      • Anonyymi

        Heh.. kommentonti hyvästä syystä pois käytöstä.


      • Anonyymi

        Onneks kerkesin klikata moisen roskan kiinni ennen kriittistä 7 sekunnin rajaa. Käsittääkseni alle 7 sekunnin katselulla ei vielä kilahda katselukertaa tuottajalle.

        "Even Tuomas said.. "

        Joo joo, kyllä, nykyään on muotia horista kameralle joutavuuksia, koska siitä saattaa jopa kilahtaa jotain tilille. Ja mitä provosoivampaa paskaa itkee, sitä enemmän kilahtaa.

        Menisi tuokin töih..


      • Anonyymi

        Pannaan mielipide sieltä toisesta päästä. Tässä tulee hyvin ilmi että USA:ssa ei ole kanavia mista sinfoonista metallia voisi kuulla. Reaktoijat ovat ihan pihalla että mitä tämä musiikki oikein on. Kaveri (entinen rap-artisti ja tuottaja) on niin haltioissaan kuin olla saattaa mutta pienemmässä ruudussa nainen on pöllytellyt ja vetää kukkaa niin kovaa että ei pysty kuin hokemaan kuinka fantastinen Floor on. Kaikenkaikkiaan hyvin selventävä kuva kuinka yksipuolinen pelkästään kaupallinen media on kun kyseessä on musiikin tarjonta. Vain tämänhetkinen hittikama ja vuosikymmeniä soitettu varmanpäälle vedetty hittimusiikki soi. Kaikki uusi musiikki kuten Nightwish jää täysin pimentoon. Kaveri on sen verran mukana että tajuaa Evanescencen ja Nightwishin eron mikä lähes kaikille muille jenkeille on mahdotonta ensikuulemalla. Erittäin hyvä video USA:n musiikkimaailmasta. https://www.youtube.com/watch?v=cTkMBN1LI-M


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Olen edelleen sitä mieltä että mamma sanan käyttö muista kuin pikkulapsen suusta isoäidistä on perverssiä mutta tää on kait joku uusi sukupuolen muoto noihin HLBTQP listaan. Ilmeisesti niitä jotka viettävät vapaa aikansa leikkikehässä vauvanvaatteissa ja "leikki-mamma" käy imettämässä ja vaihtamassa vaipat aina silloin tällöin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5086
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3616
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2993
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      9
      2896
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2343
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1770
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1639
    Aihe