Niin vaikeasti ymmärettäviä. Otetaan askel eteen, toinen taakse, kohta kaksi kolme eteen, mutta valmista ei tule koskaan..voi elämäni miehet!
Miehet.....
Anonyymi
25163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
On se kuin kivirekeä vetäisi.
Melkeinpä😂
Muistuttaapi vähän osaltaa tuota: https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008975041.html
Mutta vieraille kyllä sitä häntää heilutettaan!
Naisia ei voi ymmärtää myöskään. Pitäisi olla ajatustenlukija. Tai osata ymmärtää pienimmätkin vihjeet.
Kyllä juuri näin...ehdottomasti pitää osata.
Siinäpä se syy miksi yksin olen... Kun en koskaan oppinut tulkitsemaan niitä.
Se on taitolaji, mutta ei mahdotonta. Yleensä ne on aika yksinkertaisia juttuja.
Taitolaji varmasti. Siksi se olisikin hyvä oppia jo nuorena. Nyt sitä on jo vanha koira. Tulkitsen kaiken muutenkin herkästi liian negatiivisesti. Enkä usko että oikeasti vois ketään kiinnostaa. Onhan noita juutuubi videoita tullut aiheesta katseltua välillä. Koittanut niistä jotain oppia saada.
Koskaa ei ole myöhäistä oppia ymmärtää naisia, se on kuitenkin helppoa, miehet monesti tietää, mutta sitten asiat ei vaan mene ymmärrykseen asti ja konflikti syntyy siitä.
Voisikohan johtua siitä, jos nainen itse välillä katsoo muka kiinnostuneen näköisenä ja välillä välttelee, eikä ole huomaavinaankaan. Sitten lopputulos on juuri tuollainen.
Kyllä ja sitten kannattaisi naisten opetella puhumaan, muunlainen viestintä on turhaa.
Hyvin mahdollista..sitä samaa tekee myös miehet.
Kyllä, niitä on itsestään epävarmoja miehiäkin olemassa. Sellanen ei tosin ole kuuminta hottia markkinoilla ollut koskaan. Miehen kuuluu olla itsevarma aina.
Mä tiiän niiii monta miestä ikähaarukaltaan 25- 55 jotka on hyvin epävarmoja itsestään, mua ei sinäänsä haittaa sellainen, oikeastaan se on aika lutusta, kun saa itse viedä miestä😇..
Elämäntielanteista ei koskaan voi tietää, ehkä kulissien takana otetaan jopa isoja harppauksia kohti yhteistä tulevaisuutta ... ei voi tietää jos ei asiasta keskustele.
Jaa,a yhteisiä harpauksia ei voi ottaa ilman molempia ja molempien halua.
Jos ne ns. harppaukset vie vuosia niin ei ole kovin suuria haluja ikinä päästä sen toisen kanssa yhteen.
😂...NIINPÄ!
Teidän nykynaisten omakin toiminta usein vaikuttaa asiaan. Tarkastelun varaa kenties siinäkin.
En puollusta naisia kaikessa, naisissa myös parantamisen varaa, joskus käy myös niin, että mies on hyvä ja naisessa kaikki vika. ETSIKÄÄ OMAN KALTAINEN ihminen, se yleensä toimii.
Ole sitten ilman
Eii eii. En anna naisen/naisten hallita elämääni, teen ja suostun vain sellaiseen mikä oman mieleni ja etujeni mukaista.
Sinä olet tahdoton ohjailtava.
Elämä on helpompaa, jos se sujuu kuin tanssi. Tanssissakin otetaan askeleita eteen ja taa ja kyllä hyvä tanssi hieman ravisuttaakin. Jos kuitenkin tallot varpaille, niin sellainen ei käy, eikä tanssi suju.
Entä miehesi....
Molemminpuolinen ongelma taitaa olla. Voisi kelata taakse vuosia ja kokoontua hiekkalaatikolle neppiautojen kanssa. Tuskin sen vaikeampaa olisi. Ei olisi suoriutusmispaineita ja kisoista jäisi ainakin hiekkaa kengissa ja kipeä neppaussormi.
Seuraavana päivänä, koska leikithän ovat joka päiväisiä, rönttöstä tai piiloa. Kyllä ne leikit yhteen soppii kun tarpeeksi kauan on leikitty.