Veneenpainona Atlantin yli (iskä hommasi).
Politiikka (äiti jelppi ekaksi, iskä toistamiseen).
Talonrakennus (iskän maille valmispakettina).
Jokerien tj. (iskä yrittää hankkia työpaikkaa).
Missä oma osaaminen, saavutukset, työnteko?
B-luokan tv-hömpissä mukana, Hussin tapaan.
Myötähäpeää seurata tätä tyhjänpäiväisyyttä. LiikeNyt on yleinen naurunaihe = HarkimotRy.
Politiikka (äiti jelppi ekaksi, iskä toistamiseen).
Talonrakennus (iskän maille valmispakettina).
Jokerien tj. (iskä yrittää hankkia työpaikkaa).
Missä oma osaaminen, saavutukset, työnteko?
B-luokan tv-hömpissä mukana, Hussin tapaan.
Myötähäpeää seurata tätä tyhjänpäiväisyyttä. LiikeNyt on yleinen naurunaihe = HarkimotRy.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Mikä lie syynä ettei poika osaa hommata itse mitään duunia? Huono koulumenestys vaiko vääränlainen kasvatus, kun ei vain itsenäisty?
Miksi pitäisi? Jos itse olisin samassa tilanteessa, miksi pitäisi tehdä muuta, kuin antaa kultalusikan ammentaa mannaa ja helppoja hommia eteen kannettuna.
Elämän kun ei tarvitse olla välttämättä yhtä raatamista surkealla palkalla ja laskujen kanssa taistelua - se voi myös olla kykyä syntyä oikeaan perheeseen :)
Nn just!
Selvennäs mikä on kyky syntyä oikeaan perheeseen.
Ei tää Harkimon lapamato poika ole itse voinut vaikuttaa mihin perheeseen sattuu putkahtamaan.
Helpolla hemmo kyllä on tähän asti päässyt isukin ja äitylin avustksella.
Jonkunlainen tapahtumayritys sillä taisi olla työn alla, muttaa siitä ei enää ole kuultu mitään.
Topakan muijan kyllä otti, eiköhän se töni Jollea eteenpäin jatkossa.
Eihän tällä Jollella ole mitään koulutusta ( suorittanut joitain kursseja Hankenin maksulliselta linjalta, mutta ei valmistunut ) eikä ammattitaitoa . Höppälinjalle on alkanut, pappa ja mamma jeesaavat..
Jossain on kirjoitettu, että on ollut koulussa kiusattu, no en kyllä yhtään ihmettele, vaikka en kiusaamista hyväksy.
Täydellinen lapanen tämä Jolle Harkimo 🥴 taitaa olla hieman hitaalla käyvä ja papan jeesattava.
Jolle-pojan CV on tosi upee, ovet aukenee minne vaan.
Mukavan tuntuinen tyyppi.
Joopa joo !
Hmmmm.....ehkä jopa tuleva presidentti? Täysin mahdollista ja vielä LiikeNyt - ehdokkaana? Itse ainakin aion äänestää jos tilaisuus tulee...
Ei vaan ovet aukene mihinkään, ilman isukin tai äitylin jelppiä. Ei mikään alfa-uros tai selviytyjä. Heppoisia ulostuloja. Tyytynee ö-julkkisuraan.
Siinä on jo hommaa yhdelle pojalle olla Hjalliksen lapsi
Voihan se olla noinkin .
Jos ei Jokerit jo ole muuten sössitty, myyty ruplista Harkimon toimesta, niin poika viimeistelee häpeän. Millä meriiteillä muka tj:ksi? Suojatyö taas isukilta?
Isä hoitaa kaiken.
Taisi pyrkiä Hankenille. Ei päässyt. Kuulemma pärjäsi koulussa heikosti. Onnistui ahkeralla tukiopetuksella pääsemään ylioppilaaksi, mutta siihen tyssäsi sitten. Ei ole mitään ammattia.
Turkistarhaajaksi voisi päästä, jos äitee hommaa paikan.
Mammakin aikoinaan kansanedustajana täysi nolla, vaikka ekonomi koulutukseltaan onkin.
Ainoa saavutus hänekin elämässä oli avioliitto ja pari lasta Harkimon kanssa.
Taitaa Jolle tullut äitiinsä, joka kansanedustajana ollessaan täydellinen nolla !
saihan jolle parran ajettua ja pääsi otsikoihin taas vai ajeliko iskä parran että ei olisi niin metsänpeikon näköinen poika
Pappa betalar
https://open.spotify.com/track/5ASEIHxtnSDSXlpyJQuFLQ
Tälle repesin: ”veneenpainona Atlantin yli”.
Totta puhuen Jolle ei pärjää omillaan, ja nyt isäpapalla on vielä Huussikin asutettavanaan.
Jämy tyyppi Harkimo jolla turpakin kuin liiterin ovi, näyttää niin miehekäältä kun leuka on jämäkkä vaiko parta.
Totta. Jos olisin Joel niin häpeäisin, mutta tuskin ymmärtää edes sitä !
Nyt partapoju esiintyy jo Jokerien omistajana.
Röyhkeyttä toisessa polvessa. Aito Narri 🤮
Elämme tyhjäpäiden valta-aikaa. Sannat ja Joelit. Jos Jokereista suojatyöpaikan iskä pojalle ostaa.
En arvosta Harkimoita saati Sannoja. Tuskin kukaan mukaan rehellinen ihminen tuollaisia arvostaa.
Voisivat tehdä Harlinsien jälkeen telkkariin Harkimos sarjan.
Harkimoille on todella hauska nauraa, tosi pellejä. hahahha
Veneenpainoba Atlantin yli...Toi oli hyvä.
Hyvä heitto, juu. Tosiasiassa oli VAHTIPÄÄLLIKKÖ. Hurja, miten hieno titteli pojalle annettiin.
Joel on kuin variksenpelätin ja vielä yksinkertainen , täysin reppana tyyppi.
Vahtipäällikkö Joel Harkimo , voi elämän kevät.
Huono parta
Emäntänä kikattava ikipissis Hussi.
Ei pysty kuunteleen sen juttuja suomipopilla.
Emäntä oli Jenkeissä pelaavan tyttis,, pelaaja pisti akan vaihtoon. Suomeen tultuaan, iski kultakimpaleeseen , nyt Hieno talo, meren rannassa ym. appi ukon tontilla.
Totta, tuossa iholla ohjelmassa päässyt seuraamaan. Jotenkin hänellä ei ole omaa tahtoa. Pitää olla kuin harry harkimo on. Samaa tutkintoa lukenut, politiikassa ja nyt purjehdus ympäri maailman. Mitä joel harkimo oikeasti haluaa elämässä?
Oikea kysymys kuuluisi mitä Joel Harkimo pystyy tekemään elantonsa eteen, muuta kuin hömppä juttuja lööppeihin.
Jotain Hjalliksen poikaa koulukiusattiin. Oliko se tämä Jolle? Kiusaaminen jättää pitkät jäljet.
Juuri tämä sama Joel .
Muun muassa takista tehty pilaa kun on jättänyt käyttämättä takkia. Sanottu harry harkimon kirjassa missä puhui muun muassa syistä jättää kokoomus.
Nyt löysin artikkelin. Kaikkia Hjalliksen poikia on koulukiusattu. Pikku-Dannea eniten. Joel lukittu siivouskaappiin moneksi tunniksi. Veljekset tukeneet toisiaan. Tuollainen vaikuttaa koulumenestykseen.
Samat koulukiusaajat jatkaa sitten keskustelupalstoilla, otaksun. Kiusaamisen syy lienee se että oli rikkaasta perheestä eli kateus, kateus ja vielä kerran kateus. Ja sehän tulee esille tästäkin aloituksesta ja ketjusta eli kadehdittiin sitä että poikien isä oli Harkimo.
Voi sekin jonkin verran vaikuttaa että tuon nuorimmaisen pojan äiti meni suhteeseen naisen kanssa. Koukiusaajat jos ketkä on niitä pahimpia "homohuutelijoita"myöskin.
On niitä rikkaan papan poikia muitakin ja ihan työntekoon opetettu pienestä pitäen. Esim. Wihuri ja lapsensa.
Voi elämän kevät, nyt otettiin se kuuluisa kateuskortti, kun Jolle on rikkaasta perheestä.
No ei raha kyllä älyä tuo, se on Jollesta nähty.
Saiko hommattua Huussin itse,
Äitiiii tuu pyyhkimään !
Papan rahat auttoivat siinäkin !
eiköhän järjästetty avioliitto ollut
Minusta Jolle vaikuttaa todella mukavalta mieheltä, jolla on kaunis vaimo. En ymmärrä, miksi kenelläkään olisi mitään sympaattista Jollea vastaan. Hän on itse hyvin ystävällinen toisia ihmisiä kohtaan.
Rumakin rahamies saa kauniin vaimon, esim. Renny Harlin.
Onhan niitä vähemmän komeaa ulkomuotoa omaavia miehiä , joille on siunaantunut hyvän ulkomuodon omaavia naisia. Tiedä sitten....😂
Ai onko se mennyt pikanamisiin. Harkimon vätyspoika on eronnut ja Hussi meni naimisiin tämän kanssa ainoastaan julkisuuden takia.
Jos on tyytyväinen eloonsa näin, niin eihän se ole muilta pois.
Linkedinissä on että olisi mukana yrityksissä eho hieronta ja starsquad. Onko tietoa hänen vuosituloista?
Voi eikä ja mitä ihmettä sinä siis haluat tietää hänen vuosutuloja ?
Uteliaisuus on on hyvin inhottava piirre ja todella vahvana ainakin Suomalaisessa luonteen piirteissä on hyvin vahva.
Onko estänyt julkaisemasta vero tietonsa , muutenhan ne ovat julkisia !
iso mies anelee ihmisten sääliå häpeäisit ! mikä näitä mediapersoonia vaivaa joka lehdessä itketään ja valitetaan milloin mistäkin huono lapsuus isä ryyppäsi ja äiti vähät välitti voi ,voi !menkää oikeisiin töihin ei tätä elämää ole tarkoitettu päivästä päivään bilettämiselle ! kyllä siinä mieli väsyy !
Jolle olisi halukas ryhtymään kansanedustajaksi, mutta kun kansa ei halua.
Kultalusikka syvällä siellä. Koskaan, ei koskaan ole ollut päivääkään töissä. 40 kohta mittarissa ja koko elämä vanhempien varassa. Normaalisti ihmiset häpeäisivät tätä, mutta tämä kahjo vaan pyörii ja itkee mediassa.
Eipä sen Hussin saavutukset kovin ihmeellisiä ole, maksetut seuraajat yms
Tarvitseeko ollakaan? Mielestäni Hussi on siinä mielessä fiksu ettei ole ottanut huuliinsa täytettä eikä varmaan muuallakaan.
Huippu nätti ilman mitään täyteaineita ja liekö hänellä edes tatskoja? Se olisi plussaa jos ei ole!
Ralleissakin esiintyy hiukset sekaisin, se on myös plussaa kun uskaltaa olla vain itsensä.
Hyvä Janni!
Janni on nuorena pelannut jalkapalloa ja nyt on rallitouhuissa mukana. On siis poikamainen lauta kaasupullo.
On kuitenkin kilpaillut Bikini-fitnessissä ja kärsinyt syömishäiriöstä. Muut ottavat silikonit koska rinnat muuttuvat rintalihaksiksi eli katoavat. Janni käytti topattuja liiveä. On irvaillut niille joilla on silikonit ja kertonut että hänen ovat Virossa. En ole kuullut että olisi irvaillut tatuoinneistakin mutta nyt tuli mieleen että ehkä sitäkin. Mutta ainakin jääkiekkoilijoille kelpaavat nämä laudat kunhan vain on hyvä peba.
Katsoin Nannan instakuvia ja tuli mieleen että ei olisi pahitteeksi vaikka ottaisi silikonit.
Monet miehet voisivat myös sitä varustustaan kohentaa.😊
Onko Jolle ollut koskaan vieraissa yrityksissä töissä, vai pelkästään isin hommissa?
On mukana kuudessa eri firmassa jotka kaikki tekevät tappiota. On venevuokraamoa ja hierontafirmaa ja joidenkin toimitusjohtajakin on. Como on listannut nämä tiedot.
Siellä kirjoitetaan että tappiot olisivat yhteensä satoja tuhansia
oliko se intiimi hieronta firma
No osaa se sentään tehdä leivästä paskan.
Kiusaaminen pitäisi sanktioida.Toteennäytetty koulukiusaaminen erikoisesti.Kuvitelkaa itsenne lapsen asemaan,joka suljetaan esim. vessaan,syrjitään ja haukutaan.Jokainen aamu mennä kouluun,on varmasti tuskaa.Huono itsetunto voi alkaa jo sieltä,tunne ettei kelpaa.Lapset osaavat olla julmia,jos kotona ei opeteta empatian merkitystä.Kaikkien pitäisi olla kiusaamista vastaan!!
kuka helvetti on kiinnostunut mitä hjallis tekee samoiten hussit , veitolat ,lipsaset , paasoset, wiskarit stålit , vikmanit , wilberit , käärijät , ym . tyhjäinpäiväsyydet ! lapsellista uutisointia joka päivä samat naamat ! markku aro oli oikeassa kun ilmaisi mielipiteensä kyseisistä ohjelmista itketään ja kehutaan maasta taivaisiin vaikka laulu taito kovin surkea hävetä saa !
Joel Harkimo on näiden kiusaajameuhkaajien yläpuolella. Kiusaaja on aina luuseri
Harkimot eivät ole kukaan koskaan pullistellut tai nostanut itseään toisten yläpuolelle.Ovat fiksua sukua.Arvostan tuota sukua nimim. : P A Duunari
Tässä kateellisien luvatussa maassa kaikki joilla on julkisuutta ,rahaa tai etenkin molempia,niitä kuuluu mollata,aina tuo käsittämättömän junttimainen,naurettava tapa...
Joel oli juossut puolimaratonin. Oikein uutisoitu tuokin tieto.
Kyllä tuoda iässä ei pitäisi olla mikään ihme suoritus juosta reilua 20 kilometriä.
On ainakin pystynyt pudottaa painoa kunnolla 👍.