Poliisi oli tänään iltapäivällä "sulkenut" sillan wpk:n vierestä. Mitä mahtoi olla tekeillä?
WPK:n ranta ja silta
11
1014
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä oli liätevaunusta irronnu renkas vanteinensa ja molskahtanu jokeen! Polliisit naarasivat sitä. Tuloksetta.
Liätevaunuun saatiin uusi kummi paikallisesta renkasliikkeestä ja levitystoiminta pääsi jatkumaan! Onni onnettomuuresa. - Anonyymi
Kiitos!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos!
Täältä suolipalstalta saa apua jos ei osaa itse lehdestä lukea. Esimerkiksi tuo lietevaunun renkaan sinkoutuminen Huittisten aluevesistöön oli lieteviestin etusivulla ja sen saattoi sieltä omin silmin lukea..
- Anonyymi
Siinä luki rautatiesillan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä luki rautatiesillan.
Aiheuttiko toiminta viivästystä Huittisten raitiotieliikenteelle? Aikataulut kusi?
- Anonyymi
Loimijoen pohjassa ehkä satoja tykinammuksia
Sukellukset voivat kestää viikkoja ja silta voidaan joutua tilapäisesti sulkemaan.
- Anonyymi
Ovat olleet siellä räjähtämättä yli 100 vuotta, niin saisivat olla siellä edelleen, tuskin kukaan siviili alkaa niitä sukeltamaan, tuskin löytäisikään, koska vesistöt täällä niin sameita, josta kiitos lietteen levittäjille.
- Anonyymi
lapsia tulisi varoittaa olemasta uimasillansa tuossa rautatiesillan alla. Huomaamatta saattaa varvas jäädä pommin sokkaan ja pommi saattaa lauveta sokan irrottauduttua! Vahinko ei tule kello kaulasa.
Vanhempien, ja koulujen vahtimestareiden tulisi ottaa asia esille vaikkapa aamuhartauden yhteydessä. Näin voimme yhdessä tehdä ennaltaehkäisevää työtä turvallisuutemme eteen Huittisisa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
lapsia tulisi varoittaa olemasta uimasillansa tuossa rautatiesillan alla. Huomaamatta saattaa varvas jäädä pommin sokkaan ja pommi saattaa lauveta sokan irrottauduttua! Vahinko ei tule kello kaulasa.
Vanhempien, ja koulujen vahtimestareiden tulisi ottaa asia esille vaikkapa aamuhartauden yhteydessä. Näin voimme yhdessä tehdä ennaltaehkäisevää työtä turvallisuutemme eteen Huittisisa.Myös uimamaisteri on hyvä etsinnöissä ,maisterin tutkinto juurikin käsipohjauinissa,myös erikoisen hyvä hajuaisti on hänellä kun vesi on hieman harmaata niin pommin varmasti tutkimus johtaa onnistumiseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myös uimamaisteri on hyvä etsinnöissä ,maisterin tutkinto juurikin käsipohjauinissa,myös erikoisen hyvä hajuaisti on hänellä kun vesi on hieman harmaata niin pommin varmasti tutkimus johtaa onnistumiseen.
Maisterillahan on normaalin PADI-sukelluskurssin lisäksi käytynä LISU- kurssi joka viittaa lietesukellukseen.
Lietesukelluksesa kouluttaurutaan erilaisten esineitten etsintään vesistösä, joka on erityisen sameaa. Käytännösä harjotukset suaritetaan liätealtaasa, mutta myös Huittislainen joki soveltuu harjoitteluympäristöksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131444Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2531364- 1051105
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1211071- 76726
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168691- 107562
- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368548Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52515