Poliisi oli tänään iltapäivällä "sulkenut" sillan wpk:n vierestä. Mitä mahtoi olla tekeillä?
WPK:n ranta ja silta
11
973
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä oli liätevaunusta irronnu renkas vanteinensa ja molskahtanu jokeen! Polliisit naarasivat sitä. Tuloksetta.
Liätevaunuun saatiin uusi kummi paikallisesta renkasliikkeestä ja levitystoiminta pääsi jatkumaan! Onni onnettomuuresa. - Anonyymi
Kiitos!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos!
Täältä suolipalstalta saa apua jos ei osaa itse lehdestä lukea. Esimerkiksi tuo lietevaunun renkaan sinkoutuminen Huittisten aluevesistöön oli lieteviestin etusivulla ja sen saattoi sieltä omin silmin lukea..
- Anonyymi
Siinä luki rautatiesillan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä luki rautatiesillan.
Aiheuttiko toiminta viivästystä Huittisten raitiotieliikenteelle? Aikataulut kusi?
- Anonyymi
Loimijoen pohjassa ehkä satoja tykinammuksia
Sukellukset voivat kestää viikkoja ja silta voidaan joutua tilapäisesti sulkemaan.
- Anonyymi
Ovat olleet siellä räjähtämättä yli 100 vuotta, niin saisivat olla siellä edelleen, tuskin kukaan siviili alkaa niitä sukeltamaan, tuskin löytäisikään, koska vesistöt täällä niin sameita, josta kiitos lietteen levittäjille.
- Anonyymi
lapsia tulisi varoittaa olemasta uimasillansa tuossa rautatiesillan alla. Huomaamatta saattaa varvas jäädä pommin sokkaan ja pommi saattaa lauveta sokan irrottauduttua! Vahinko ei tule kello kaulasa.
Vanhempien, ja koulujen vahtimestareiden tulisi ottaa asia esille vaikkapa aamuhartauden yhteydessä. Näin voimme yhdessä tehdä ennaltaehkäisevää työtä turvallisuutemme eteen Huittisisa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
lapsia tulisi varoittaa olemasta uimasillansa tuossa rautatiesillan alla. Huomaamatta saattaa varvas jäädä pommin sokkaan ja pommi saattaa lauveta sokan irrottauduttua! Vahinko ei tule kello kaulasa.
Vanhempien, ja koulujen vahtimestareiden tulisi ottaa asia esille vaikkapa aamuhartauden yhteydessä. Näin voimme yhdessä tehdä ennaltaehkäisevää työtä turvallisuutemme eteen Huittisisa.Myös uimamaisteri on hyvä etsinnöissä ,maisterin tutkinto juurikin käsipohjauinissa,myös erikoisen hyvä hajuaisti on hänellä kun vesi on hieman harmaata niin pommin varmasti tutkimus johtaa onnistumiseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myös uimamaisteri on hyvä etsinnöissä ,maisterin tutkinto juurikin käsipohjauinissa,myös erikoisen hyvä hajuaisti on hänellä kun vesi on hieman harmaata niin pommin varmasti tutkimus johtaa onnistumiseen.
Maisterillahan on normaalin PADI-sukelluskurssin lisäksi käytynä LISU- kurssi joka viittaa lietesukellukseen.
Lietesukelluksesa kouluttaurutaan erilaisten esineitten etsintään vesistösä, joka on erityisen sameaa. Käytännösä harjotukset suaritetaan liätealtaasa, mutta myös Huittislainen joki soveltuu harjoitteluympäristöksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1043627Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1162277Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai192252Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62173Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81894- 361566
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581026Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36950Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 71909Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47860